mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bentley startuje w Polsce

Bentley startuje w Polsce

15 Kwietnia w Warszawie w Pałacu Sobańskich odbył się uroczysty cocktail z okazji oficjalnego rozpoczęcia działalności w Polsce  marki Bentley. Organizatorem Imprezy była firma Auto Viva – reprezentująca firmę Bentley w Polsce.

Bentley startuje w Polsce

Wśród kilkuset przybyłych gości znalazło się wiele osób ze świata biznesu, w tym kilkudziesięciu właścicieli samochodów marki Bentley, którzy mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami. Gościem Honorowym przyjęcia był Ambasador Jej Królewskiej Mości Pan Ric Todd oraz Raul Lozanno – Słynny trener sportowy, prywatnie miłośnik marki Bentley.

Do Warszawy ściągnięto pełną paletę modeli Bentley – Do dyspozycji gości były limuzyny Continental Flying Spur, cabrio Continental GTC oraz najszybsze Coupe w rodzinie Bentley – GT Speed o mocy 610KM. Atrakcją wieczoru był rzadko spotykany nawet na zachodnich drogach model Bentley Arnage – klasyczna limuzyna uwielbiana przez arystokratyczne rody.

Dobrym prognostykiem na przyszłość okazała się informacja, że dzień przed imprezą sprzedano oficjalnie  pierwszy model Bentley Continental GTC . Dołączy on do grona 70 Bentleyów, które poruszają się po polskich drogach.

Od 1 marca działa autoryzowany serwis marki Bentley przy ul. Połczyńskiej 118A w Warszawie oraz punkt informacyjny będący zalążkiem salonu. Auto Viva wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów podpisało stosowne umowy na sprzedaż samochodów za pośrednictwem Bentley Berlin, którego jest przedstawicielem w Polsce do czasu uruchomienia własnego salonu so powinno nastąpić w drugim kwartale 2009 roku.

„Polska to rynek o dużym potencjale” mówi Maciej Janiszewski Dyrektor Generalny Bentley Service Warszawa. „Wartość segmentu aut hiperluksusowych szacujemy na ok. 0,5 mld zł rocznie a dynamika osiąga poziom kilkudziesięciu procent rocznie” zauważa Janiszewski. „Klienci poszukują nowych, atrakcyjniejszych marek  samochodów– są znużeni tymi samymi modelami, a także faktem, że pojawiło się ich na tyle dużo iż  trudno być  wyjątkowym na ulicy. Kupując Bentley’a mamy pewność, że dołączamy do niezwykle ekskluzywnego klubu właścicieli  najpiękniejszych i najszybszych aut świata. To daje niesamowite poczucie wyjątkowości i szczęścia zarazem” – twierdzi Maciej Janiszewski.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley

Podobne wiadomości:

Bentley – zapłon niekontrolowany

auto motor i sport 0000-00-00

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Komentuj:

~andriej 2008-06-30

jak to po których? w Rosji czy na Ukrainie.....

~s3iij 2008-05-03

A po których drogach będą te Bentleye jeździły?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.