mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bentley wraca do wyścigów

Bentley wraca do wyścigów

Bentley ma ogłosić plany dotyczące sportu motorowego w przyszłym okresie letnim. Wszyscy spodziewają się, że brytyjska marka pokaże nowy bolid klasy LMP1, który ma być konkurencją dla Audi i Porsche.

Bentley wraca do wyścigów
W historii wyścigu 24h Le Mans, Bentley zapisał się dużymi literami. Ostatnio hegemonem w tym wyścigu jest Audi przegrywając w ostatnich latach z Peugeotem w roku 2009. W 2003 roku wyścig wygrał Bentley korzystając z bolidu Speed 8. Wielu uważa jednak, że tak naprawdę było to Audi w przebraniu Bentleya stworzone po to by wypromować brytyjską markę.

"Samochód klasy LMP1 będzie dobrą drogą, ale nie jedyną możliwą. Nie ma nic złego w tym by bliźniacze marki rywalizowały ze sobą, jedyną istotną rzeczą jest by działania w sporcie motorowym były zgodne z tożsamością marki" powiedział Wolfgang Durheimer, dyrektor generalny Bentley'a. Durheimer chce ulokować siedzibę zespołu zaraz przy fabryce marki, gdyż uważa, że posiadanie działu wyścigów w pobliżu zakładu działa bardziej motywując na pracowników.

Trzy marki Bentley, Audi i Porsche miałby rywalizować w kilku regionach i spotykać się pięć albo sześć razy do roku oraz raz we Francji podczas 24h Le MAns. Durheimer uważa, że jest to możliwe. Nie wątpliwie takie zdrowe współzawodnictwo wyszłoby tylko serii wyścigowej na dobre.

Klasa LMP1 w wyścigach to najbardziej prestiżowa z klas. Bolidy startujące w LMP1 mogą mieć zarówno zamknięte jak i otwarte nadwozia. Samochody stworzone do zmagań w najwyższej z klas nie mają, żadnego ograniczenia finansowego co różni je od LMP2, gdzie cena samochodu bez silnika z kompletnym wyposażeniem nie powinna przekraczać 345 000 euro. Jeśli mamy do czynienia z bolidem zamkniętym to jego drzwi muszą przypominać te z normalnego samochodu, ale wystarczy, że uchyla się część z szybą. Drzwi muszą zapewnić pełny dostęp do samochodu. Regulamin mówi, że ze względów bezpieczeństwa kierowca musi z samochodu

wydostać się w mniej niż 7 sekund. Klasa LMP1 dopuszcza bolidy hybrydowe. Samochody mogą być wyposażone w

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Premiery 2018-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.