mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Benzyna będzie drożeć

Benzyna będzie drożeć

Jak oceniają eksperci z portalu e-pertol.pl, w najbliższych dniach możemy spodziewać się wzrostu cen benzyny. Z kolei analitycy BM Reflex wskazują, że ceny wszystkich paliw wzrosną w pierwszym tygodniu kwietnia średnio o 5-7 gr/l.

Benzyna będzie drożeć

Eskperci wskazują, że zatrzymanie wzrostu cen oraz mocny stosunek złotówki do dolara, powstrzymały wzrosty cen na polskich stacjach paliw. Niestety nie ma co liczyć na utrzymanie się tego trednu, teraz za każdy litr benzyny będzie trzeba płacić więcej.

Według prognoz e-petrol.pl w przyszłym tygodniu za tankowanie benzyny bezołowiowej 95 będziemy płacić więcej - średnio 4,10-4,20 zł/l. Szacowany przedział cenowy dla oleju napędowego to 3,88-3,95 zł/l, a dla autogazu 1,57-1,64 zł/l. 

Eksperci e-petrol.pl wskazali, że w ostatnich dniach w cennikach krajowych producentów widzieliśmy pogłębiającą się różnicę w cenie oleju napędowego i benzyny, która odzwierciedla trendy na światowych giełdach. Wynikają one ze zróżnicowania popytu na oba paliwa.

Diesel w porównaniu z ubiegłym tygodniem potaniał o 51,60 zł i metr sześcienny oleju napędowego aktualnie kosztuje średnio 3040,80 zł. W odwrotnym kierunku poruszały się notowania 95-oktanowej odmiany benzyny, która na przestrzeni tygodnia podrożała o 52 złote i jej średnia cena w hurcie to obecnie 3367,00 zł/m3.

W którym województwie jest najdroższe i najtańsze paliwo?

W tym tygodniu najwięcej za benzynę płacą kierowcy w województwie lubuskim (4,21 zł za litr bezołowiowej 95 i 4,60 zł za litr bezołowiowej 98), za diesla w woj. warmińsko-mazurskim - 3,98 zł/l, a za litr autogazu w zachodniopomorskim - 1,71 zł/l.

Najtańsza benzyna bezołowiowa 95 jest w województwach dolnośląskim i opolskim - po 4,10 zł/l, bezołowiowa 98 - w łódzkim i podlaskim - po 4,39 zł/l. Za diesla najmniej płacimy w lubelskim - ok. 3,84 zł/l, a za autogaz - w dolnośląskim - po 1,55 zł/l.

Tematy w artykule: ceny paliw

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.