mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Benzyna poniżej 3 zł/l!

Benzyna poniżej 3 zł/l!

Jeszcze nie tak dawno temu wszyscy zastanawiali się, czy zostanie przekroczona granica 5 zł/l benzyny. A tymczasem w poniedziałek na jednej ze stacji w Wielkopolsce litr benzyny 95 kosztował poniżej 3 zł/l.

Benzyna poniżej 3 zł/l!
Tak niską cenę zaobserwowano na jednej ze stacji przymarketowych w województwie wielkopolskim (co ciekawe, olej napędowy był wyraźnie droższy). Jedna jaskółka wprawdzie wiosny jeszcze nie czyni (generalnie ceny paliw w Polsce są wyższe), jednak pokazuje to dobitnie, że aktualne niskie ceny to jeszcze nie koniec możliwych spadków na stacjach benzynowych.

Według firmy e-petrol.pl ceny odnotowały spadek w porównaniu z sytuacją tuż przed Nowym Rokiem. Za litr benzyny 95 przeciętnie trzeba teraz zapłacić w Polsce 3,37 zł/l, czyli o 3 gr. taniej niż 30. grudnia. Olej napędowy potaniał w tym samym czasie o 4 gr., do 3,36 zł/l. Spadki obejmują też ceny autogazu, to paliwo kosztuje w Polsce przeciętnie 1,91 zł/l (o 4 gr. mniej niż tydzień temu).
 
Spadki znów objęły wszystkie województwa, choć oczywiście w różnej skali. Największy ruch w dół naraz dla benzyny "95" i oleju napędowego odnotowaliśmy w mijającym tygodniu na Górnym Śląsku i na Podlasiu.
 
Na początku roku 2009 ceny ropy naftowej i paliw na rynkach międzynarodowych i w Polsce powinny zacząć się stabilizować, po ostatnich mocnych spadkach.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Paliwo najtańsze od lat!

Paliwo najtańsze od lat!

Aktualności 2016-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.