mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Benzyna poniżej 3 zł/l!

Benzyna poniżej 3 zł/l!

Jeszcze nie tak dawno temu wszyscy zastanawiali się, czy zostanie przekroczona granica 5 zł/l benzyny. A tymczasem w poniedziałek na jednej ze stacji w Wielkopolsce litr benzyny 95 kosztował poniżej 3 zł/l.

Benzyna poniżej 3 zł/l!
Tak niską cenę zaobserwowano na jednej ze stacji przymarketowych w województwie wielkopolskim (co ciekawe, olej napędowy był wyraźnie droższy). Jedna jaskółka wprawdzie wiosny jeszcze nie czyni (generalnie ceny paliw w Polsce są wyższe), jednak pokazuje to dobitnie, że aktualne niskie ceny to jeszcze nie koniec możliwych spadków na stacjach benzynowych.

Według firmy e-petrol.pl ceny odnotowały spadek w porównaniu z sytuacją tuż przed Nowym Rokiem. Za litr benzyny 95 przeciętnie trzeba teraz zapłacić w Polsce 3,37 zł/l, czyli o 3 gr. taniej niż 30. grudnia. Olej napędowy potaniał w tym samym czasie o 4 gr., do 3,36 zł/l. Spadki obejmują też ceny autogazu, to paliwo kosztuje w Polsce przeciętnie 1,91 zł/l (o 4 gr. mniej niż tydzień temu).
 
Spadki znów objęły wszystkie województwa, choć oczywiście w różnej skali. Największy ruch w dół naraz dla benzyny "95" i oleju napędowego odnotowaliśmy w mijającym tygodniu na Górnym Śląsku i na Podlasiu.
 
Na początku roku 2009 ceny ropy naftowej i paliw na rynkach międzynarodowych i w Polsce powinny zacząć się stabilizować, po ostatnich mocnych spadkach.
Tematy w artykule: paliwa

Podobne wiadomości:

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando