mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bertone blisko bankructwa

Bertone blisko bankructwa

Wydawać by się mogło, że to sen i sami nie dowierzamy najnowszym doniesieniom z Włoch. Okazuje się, że legendarna marka Bertone niebezpiecznie zbliżyła się ku upadkowi.

Bertone blisko bankructwa
Bertone stara się chwytać każdego zamówienia. Wszystko po to by przetrwać. W bardzo słabej kondycji jest również marka córka - Bertone Workshop, która została stworzona, aby budować specjalne projekty, często samochody planowane jako jeden egzemplarz.

Informacje docierające z Włoch głoszą, że Bertone wszystkich swoich 165 pracowników wysłało na bezpłatny urlop oraz podziękowało za współpracę. Obecnie włoska marka poszukuje potencjalnego inwestora z pomocą administratora sądowego.Podobno pojawił się potencjalny kupiec z Turcji, który jest gotowy zapłacić około 2.7 miliona dolarów za markę projektującą i produkującą nadwozia. Jeśli uda się dogadać i transakcję zatwierdzi sąd to firma ogłosi bankructwo na początku przyszłego roku. Z kolei media włoskie donoszą, że pojawiło się jeszcze 7 innych potencjalnych kupców.
Tematy w artykule: Bertone

Podobne wiadomości:

Koncepcyjny model Bertone znalazł nabywcę

Koncepcyjny model Bertone znalazł nabywcę

Aktualności 2012-04-27

Bertone jednak upadnie?

Bertone jednak upadnie?

Aktualności 2014-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.