mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bertone blisko bankructwa

Bertone blisko bankructwa

Wydawać by się mogło, że to sen i sami nie dowierzamy najnowszym doniesieniom z Włoch. Okazuje się, że legendarna marka Bertone niebezpiecznie zbliżyła się ku upadkowi.

Bertone blisko bankructwa
Bertone stara się chwytać każdego zamówienia. Wszystko po to by przetrwać. W bardzo słabej kondycji jest również marka córka - Bertone Workshop, która została stworzona, aby budować specjalne projekty, często samochody planowane jako jeden egzemplarz.

Informacje docierające z Włoch głoszą, że Bertone wszystkich swoich 165 pracowników wysłało na bezpłatny urlop oraz podziękowało za współpracę. Obecnie włoska marka poszukuje potencjalnego inwestora z pomocą administratora sądowego.Podobno pojawił się potencjalny kupiec z Turcji, który jest gotowy zapłacić około 2.7 miliona dolarów za markę projektującą i produkującą nadwozia. Jeśli uda się dogadać i transakcję zatwierdzi sąd to firma ogłosi bankructwo na początku przyszłego roku. Z kolei media włoskie donoszą, że pojawiło się jeszcze 7 innych potencjalnych kupców.
Tematy w artykule: Bertone

Podobne wiadomości:

Bertone jednak upadnie?

Bertone jednak upadnie?

Aktualności 2014-07-11

Powstało tylko 5 sztuk takiego Volvo

Powstało tylko 5 sztuk takiego Volvo

Aktualności 2015-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.