mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bertone dla Cadillaca

Bertone dla Cadillaca

Pamiętacie model Villa pokazany przez włoskie studio stylistyczne na tegorocznych targach genewskich? Amerykanie chcą skorzystać z tej koncepcji stylistycznej.

Przypomnjmy, że Bertone Villa concept skonstruowany został na pożyczonej od koncernu GM bazie Cadillaca SRX koncept. Auto nosi logo Cadillaca i wszystko wskazuje na to, iż studium nie pozostanie bez wpływu na przyszły wizerunek luksusowej marki.

Samochód odbywa już pierwsze jazdy, co prawda mały silnikiem i 1-biegowa skrzynia nie pozwalają na szybkie przemieszczanie się, ale chodzi bardziej o test walorów użytkowych.

Auto jest tym bardziej interesujące, że zapewnia rzadką możliwość niemal dowolnej aranżacji wnętrza. Co prawda, gdyby trafiło do seryjnej produkcji w dzisiejszej formie, przeszklona kabina na pewno wymagałaby świetnego systemu klimatyzacji.

Amerykańskiemu partnerowi włoskiego Bertone podoba się natomiast ilość miejsca jaką samochód oferuje swoim pasażerom. Jak można się spodziewać bo wyglądzie zewnętrznym, wewnątrz jest go mnóstwo we wszystkich wymiarach: nad głową, na wysokości barków oraz dla nóg kierowcy i pasażerów na wszystkich, indywidualnych i regulowanych fotelach.

Dodatkową cechą byłaby poręczność dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Szeroko otwierane "szklane wrota" pozwalają na wchodzenie na pokład i ułatwiają dostanie się nań z przy utrudnieniach ruchowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.