mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Donald Trump został właśnie zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Od pierwszego dnia urzędowania przesiądzie się do nowego-starego samochodu. Oto siedmioletnia "Bestia", którą poruszał się do tej pory Barack Obama.

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Wraz z zaprzysiężeniem nowego prezydenta planowano premierę nowej „Bestii”. Jednak okazało się, że nowy samochód jest jeszcze w fazie testów, a koncern GM dementuje plotki na temat opóźnień. Auto ma trafić w ręce prezydenta jeszcze w tym roku. Póki co Donald Trump musi się zadowolić ośmioletnim samochodem.

Producent nie zdradza wyglądu „Bestii II”, ale niektóre źródła mówią o mocnej zmianie wyglądu. Zamiast typowej limuzyny będzie przypominać półciężarówkę lub SUV-a w stylu Cadillaca Escalade. Auto będzie przedłużone, ale układ siedzeń pozostanie bez zmian w układzie 2+3+2. Kabina będzie dopracowana pod kątem przestrzeni do pracy. Podobnie jak dotychczasowy model, nowa „Bestia” będzie w pełni opancerzona, a do tego wyposażona we wszystkie niezbędne systemy utrzymujące prezydenta USA przy życiu.

Do czasu premiery nowego modelu prezydent Trump będzie korzystać z dotychczasowego samochodu. Auto nazywane „Bestią” to produkowany przez koncern GM samochód przypominający wyglądem Cadillaca DTS.

Pod maską prezydenckiej limuzyny pracuje diesel o pojemności 6,5 litra. Wszystko ze względu na masę wynoszącą 8 ton i długość 5,5 metra. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie ponad 16 sekund. Zużycie paliwa wynosi ok. 30 l/100 km. Z powodu masy nie rozpędzi się szybciej niż do 100 k/h.
We wnętrzu limuzyny jest bardzo komfortowo, ale nacisk położono na bezpieczeństwo. Drzwi są pancerne. Mają 13 cm grubości i dla porównania ważą tyle samo co drzwi do Boeinga 757. Nadwozie wykonano z połączenia stali, aluminium, tytanu i ceramiki. Taka powłoka ma co najmniej pięć centymetrów grubości. Szyby mają również pięciu centymetrów grubości i ustawiono je pod odpowiednim kątem, który pozwoli przetrzymać intensywny ostrzał. Tylko kierowca może uchylić szybę i to zaledwie na kilka cali.

Podłoga i dach modelu One potrafią wytrzymać wybuch miny. Auto wyposażono w opony odporne na przebicie typu run-flat wzmocnione kevlarem, a zawieszenie jest podobne do tego z wozów pancernych. Felgi zostały tak skonstruowane, że pozwalają na dalszą jazdę po utracie opon.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Cadillac Escalade Carlex Design - wnętrze ze...

auto motor i sport 2017-01-13

Słynna polska firma Carlex Design przedstawiła swój kolejny nietuzinkowy projekt wnętrza. Tym razem jako model posłużył najnowszy Cadillac Escalade.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.