mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestia od Rezvani Motors oficjalnie

Bestia od Rezvani Motors oficjalnie

Firma Rezvani Motors odsłania detale na temat swojego najnowszego projektu. Supersamochód o nazwie "Beast", to prawdziwa, drogowa bestia.

Bestia od Rezvani Motors oficjalnie
Twórcy określają go słowami "surowy, czysty, mocny". Rezvani Beast powstał na bazie Ariela Atom 3, a jego karbonowe nadwozie zaprojektował Samir Sadikhov. Auto jest wyposażone w opcjonalną przednią szybę i stoi na 19-calowych kołach.

Z zewnątrz auto prezentuje się jak typowy roadster, w środku wszystko podporządkowano redukowaniu masy. Dlatego niemal każdy element został wykonany z włókna węglowego. Nie zabrakło jednak urządzenia multimedialnego obsługującego Apple CarPlay.

Najciekawsze jednak skrywa się pod maską. Jednostka o pojemności 2,4 litra wspomagana przez turbodoładowanie i kompresor rozwija moc 500 KM. Przy masie wynoszącej 748 kg auto rozpędza się do setki w 2,7 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 265 km/h.

Supersamochód od Rezvani będzie kosztował około pół miliona złotych. Budowa jednego egzemplarza zajmuje od 8 do 12 tygodni.
Tematy w artykule: Rezvani Rezvani Beast

Podobne wiadomości:

Rezvani Beast: Azerski supersamochód

Rezvani Beast: Azerski supersamochód

Samochody luksusowe 2014-05-06

Rezvani Beast - potwór z Kalifornii

Rezvani Beast - potwór z Kalifornii

Samochody luksusowe 2015-04-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.