mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestia powróci!

Bestia powróci!

To pewne: Już w przyszłym roku całkiem nowa Honda Civic Type-R pokaże pazury.

Bestia powróci!

Honda potwierdziła, że nowy Civic do zadań specjalnych zostanie pokazany już podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Wtedy to szeroka publiczność będzie miała okazję zobaczyć jak nowy Type-R wygląda. Natomiast jak jeździ przekonamy się na początku 2007 roku.

Zobacz pełną galerię zdjęć nowej Hondy Civic

Wiadomość jest szczególnie krzepiąca dla fanów jazdy na wysokich obrotach. Dosłownie i w przenośni. Auto jest szybkie, twarde, wyzywające i wyścigowe. Obecna wersja z 2-litrowego silnika uzyskuje 200 koni mechanicznych przekazywanych na przednią oś. Kosztuje prawie 95 tysięcy złotych, pozbawiona klimatyzacji i radia. Żadna “klima” i tak nie schłodzi głowy kierowcy, a radio w aucie, którego silnik tak pięknie ryczy aż do 8 tysięcy obrotów na minutę, jest zwyczajnie niepotrzebne.

Dowiedz się więcej o aktualnym Civicu Type-R

Nowa wyścigówka Hondy powstawać ma w brytyjskiej fabryce w Swidon.

Szczegóły techniczne nowego modelu nie są jeszcze znane, lecz można się spodziewać, że Type-R tradycyjnie wyrywać będzie spod świateł bez pomocy sprężarki, a moc silnika przekroczy barierę dwustu koni mechanicznych. Sądząc po śmiałości linii seryjnego Civica, którego można będzie kupić w polskich salonach już na początku przyszłego roku, również stylistyką nowy Type-R powinien budzić niekłamane emocje.

Czytaj także:

Nowy Civic od 59.900 zł 2005-12-08

Samochód rokuw USA już blisko 2005-12-14

Nowy Civic już nagrodzony 2005-11-28

TEST Hondy Element: Niezły puzzle! 2005-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.