mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestia powróci!

Bestia powróci!

To pewne: Już w przyszłym roku całkiem nowa Honda Civic Type-R pokaże pazury.

Bestia powróci!

Honda potwierdziła, że nowy Civic do zadań specjalnych zostanie pokazany już podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Wtedy to szeroka publiczność będzie miała okazję zobaczyć jak nowy Type-R wygląda. Natomiast jak jeździ przekonamy się na początku 2007 roku.

Zobacz pełną galerię zdjęć nowej Hondy Civic

Wiadomość jest szczególnie krzepiąca dla fanów jazdy na wysokich obrotach. Dosłownie i w przenośni. Auto jest szybkie, twarde, wyzywające i wyścigowe. Obecna wersja z 2-litrowego silnika uzyskuje 200 koni mechanicznych przekazywanych na przednią oś. Kosztuje prawie 95 tysięcy złotych, pozbawiona klimatyzacji i radia. Żadna “klima” i tak nie schłodzi głowy kierowcy, a radio w aucie, którego silnik tak pięknie ryczy aż do 8 tysięcy obrotów na minutę, jest zwyczajnie niepotrzebne.

Dowiedz się więcej o aktualnym Civicu Type-R

Nowa wyścigówka Hondy powstawać ma w brytyjskiej fabryce w Swidon.

Szczegóły techniczne nowego modelu nie są jeszcze znane, lecz można się spodziewać, że Type-R tradycyjnie wyrywać będzie spod świateł bez pomocy sprężarki, a moc silnika przekroczy barierę dwustu koni mechanicznych. Sądząc po śmiałości linii seryjnego Civica, którego można będzie kupić w polskich salonach już na początku przyszłego roku, również stylistyką nowy Type-R powinien budzić niekłamane emocje.

Czytaj także:

Nowy Civic od 59.900 zł 2005-12-08

Samochód rokuw USA już blisko 2005-12-14

Nowy Civic już nagrodzony 2005-11-28

TEST Hondy Element: Niezły puzzle! 2005-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.