mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestseller na czele

Bestseller na czele

W kwietniu był trzeci, w maju drugi i w końcu w czerwcu wspiął się na sam szczyt rankingu popularności używanych samochodów w serwisie GEpard. Mowa tu o Volkswagenie Passacie, który liczbą sprzedanych sztuk w pełni zasłużył na miano bestsellera.

Bestseller na czele

Wielkość sprzedaży Passata przerosła wszelkie przewidywania: łącznie 13 milionów sprzedanych sztuk oznacza, że od ponad trzydziestu lat codziennie sprzedawanych było 1.149 Passatów i Passatów Variantów (w 2004 roku: 2.700 każdego dnia roboczego).

Jeśli chodzi o ranking używanych to największą popularnością cieszą się Passaty od trzy- do ośmioletnich, czyli piąta generacja tego modelu (najwięcej z 1997 roku). To nie powinno dziwić, jeszcze nie na tyle stare a już zdecydowanie tańsze od najnowszego modelu.

O ile dominacja niemieckich marek (Opel i Volkswagen) w poprzednich notowaniach nie podlegała dyskusji, to w czerwcu zainteresowanie Internautów skierowało się także ku innym producentom. Świadczą o tym dobre wyniki przede wszystkim Forda Focusa (awans o pięć pozycji), Hondy Civic (+2) i Forda Mondeo (+3). O ile pierwsza dziesiątka najliczniej reprezentowana jest wciąż przez markę Opel, to już Volkswagen ma tylko dwa swoje modele i ustępuje pod tym względem Fordowi.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w czerwcu 2005

1

Volkswagen Passat

+1

2

Opel Vectra

- 1

3

Opel Astra

bz

4

Ford Focus

+ 5

5

Honda Civic

+ 2

6

Volkswagen Golf III

- 2

7

Ford Mondeo

+3

8

Opel Corsa

- 3

9

Opel Omega

- 1

10

Ford Escort

- 4


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.