mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bestseller na czele

Bestseller na czele

W kwietniu był trzeci, w maju drugi i w końcu w czerwcu wspiął się na sam szczyt rankingu popularności używanych samochodów w serwisie GEpard. Mowa tu o Volkswagenie Passacie, który liczbą sprzedanych sztuk w pełni zasłużył na miano bestsellera.

Bestseller na czele

Wielkość sprzedaży Passata przerosła wszelkie przewidywania: łącznie 13 milionów sprzedanych sztuk oznacza, że od ponad trzydziestu lat codziennie sprzedawanych było 1.149 Passatów i Passatów Variantów (w 2004 roku: 2.700 każdego dnia roboczego).

Jeśli chodzi o ranking używanych to największą popularnością cieszą się Passaty od trzy- do ośmioletnich, czyli piąta generacja tego modelu (najwięcej z 1997 roku). To nie powinno dziwić, jeszcze nie na tyle stare a już zdecydowanie tańsze od najnowszego modelu.

O ile dominacja niemieckich marek (Opel i Volkswagen) w poprzednich notowaniach nie podlegała dyskusji, to w czerwcu zainteresowanie Internautów skierowało się także ku innym producentom. Świadczą o tym dobre wyniki przede wszystkim Forda Focusa (awans o pięć pozycji), Hondy Civic (+2) i Forda Mondeo (+3). O ile pierwsza dziesiątka najliczniej reprezentowana jest wciąż przez markę Opel, to już Volkswagen ma tylko dwa swoje modele i ustępuje pod tym względem Fordowi.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w czerwcu 2005

1

Volkswagen Passat

+1

2

Opel Vectra

- 1

3

Opel Astra

bz

4

Ford Focus

+ 5

5

Honda Civic

+ 2

6

Volkswagen Golf III

- 2

7

Ford Mondeo

+3

8

Opel Corsa

- 3

9

Opel Omega

- 1

10

Ford Escort

- 4


Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.