mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bez problemu kupisz używanego Forda

Bez problemu kupisz używanego Forda

Zakup auta używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, czasami nawet dość dużym. Jeśli w Twoim kręgu zainteresowania znajduje się marka Ford, to masz szansę uniknąć wielu rozterek z tym związanych. Ford Polska uruchomił właśnie program sprzedaży aut używanych "Ford Używane".

Bez problemu kupisz używanego Forda
Problemem samochodowego rynku wtórnego w Polsce jest fakt, iż jest on wyjątkowo mocno nasycony. Oprócz samochodów kupionych kiedyś w krajowych salonach sprzedawane są na nim auta, sprowadzane w ogromnych ilościach z zagranicy. Tylko od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej do Polski wjechało ok. 7 milionów samochodów osobowych.

Niestety, w większości są to pojazdy zaawansowane wiekowo, mocno wyeksploatowane, powypadkowe i często naprawiane niechlujnie. Pojawiające się co chwilę w prasie przykłady cofania liczników, oszustw w dokumentach, sprzedaży aut kradzionych i zatajania powypadkowej przeszłości dopełniają fatalnego obrazu polskiego rynku samochodów używanych.

Polski oddział Forda postanowił zaradzić temu i uruchomił program "Ford Używane". Auta z drugiej ręki w tym programie będą otrzymywać certyfikat jakości pojazdu wystawiony przez serwis dilera w oparciu o standardy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Certyfikat DEKRA powinien rozwiać obawy klienta co do stanu technicznego pojazdu po okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Każdy samochód wyceniany jest zgodnie z danymi zawartymi w publikacjach firmy EurotaxGlass. Zabezpiecza też wiarygodność przebiegu auta w okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela.

Równie istotnym elementem programu jest gwarancja "Ford Używane", składająca się z dwóch segmentów. Pierwszy to ubezpieczenie kosztów naprawy, zabezpieczające klienta przez 12 miesięcy w przypadku wystąpienia awarii podczas eksploatacji samochodu używanego. Jeśli pojawi się taka potrzeba pojazd może być naprawiony w każdym serwisie sieci Ford Polska.

Drugi segment to usługa assistance, zabezpieczająca właściciela przy wystąpieniu awarii w podróży. Zapewnia też samochód zastępczy, nocleg a nawet zwrot kosztów podróży.

Dystrybucja samochodów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą pojazdów Forda. Podjęto również współpracę z firmami sektora leasingowego i wypożyczalniami samochodów, przewidując odkup aut z rynku flotowego i detalicznego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford samochody używane

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

~w 2013-11-21

Dobra opcja. Zmierzam za pare lat wymienic focusa na nowszego i najbardziej sie boje kosmicznych cen za dwumasy, wtryski, dpf i inne cudenka. Rok spokoju, to brzmi niezle, a po roku sprzedac. Ciekawe czy ceny nie beda zaporowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.