mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bez problemu kupisz używanego Forda

Bez problemu kupisz używanego Forda

Zakup auta używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, czasami nawet dość dużym. Jeśli w Twoim kręgu zainteresowania znajduje się marka Ford, to masz szansę uniknąć wielu rozterek z tym związanych. Ford Polska uruchomił właśnie program sprzedaży aut używanych "Ford Używane".

Bez problemu kupisz używanego Forda
Problemem samochodowego rynku wtórnego w Polsce jest fakt, iż jest on wyjątkowo mocno nasycony. Oprócz samochodów kupionych kiedyś w krajowych salonach sprzedawane są na nim auta, sprowadzane w ogromnych ilościach z zagranicy. Tylko od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej do Polski wjechało ok. 7 milionów samochodów osobowych.

Niestety, w większości są to pojazdy zaawansowane wiekowo, mocno wyeksploatowane, powypadkowe i często naprawiane niechlujnie. Pojawiające się co chwilę w prasie przykłady cofania liczników, oszustw w dokumentach, sprzedaży aut kradzionych i zatajania powypadkowej przeszłości dopełniają fatalnego obrazu polskiego rynku samochodów używanych.

Polski oddział Forda postanowił zaradzić temu i uruchomił program "Ford Używane". Auta z drugiej ręki w tym programie będą otrzymywać certyfikat jakości pojazdu wystawiony przez serwis dilera w oparciu o standardy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Pojazdów DEKRA. Certyfikat DEKRA powinien rozwiać obawy klienta co do stanu technicznego pojazdu po okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela. Każdy samochód wyceniany jest zgodnie z danymi zawartymi w publikacjach firmy EurotaxGlass. Zabezpiecza też wiarygodność przebiegu auta w okresie użytkowania przez poprzedniego właściciela.

Równie istotnym elementem programu jest gwarancja "Ford Używane", składająca się z dwóch segmentów. Pierwszy to ubezpieczenie kosztów naprawy, zabezpieczające klienta przez 12 miesięcy w przypadku wystąpienia awarii podczas eksploatacji samochodu używanego. Jeśli pojawi się taka potrzeba pojazd może być naprawiony w każdym serwisie sieci Ford Polska.

Drugi segment to usługa assistance, zabezpieczająca właściciela przy wystąpieniu awarii w podróży. Zapewnia też samochód zastępczy, nocleg a nawet zwrot kosztów podróży.

Dystrybucja samochodów odbywa się w oparciu o centralny system zarządzania sprzedażą pojazdów Forda. Podjęto również współpracę z firmami sektora leasingowego i wypożyczalniami samochodów, przewidując odkup aut z rynku flotowego i detalicznego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford samochody używane

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

~w 2013-11-21

Dobra opcja. Zmierzam za pare lat wymienic focusa na nowszego i najbardziej sie boje kosmicznych cen za dwumasy, wtryski, dpf i inne cudenka. Rok spokoju, to brzmi niezle, a po roku sprzedac. Ciekawe czy ceny nie beda zaporowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie
CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie
Po raz kolejny przesuwa się data wdrożenia systemu CEPiK 2.0. Nowy rejestr pojazdów i kierowców miał być uruchomiony 1 stycznia 2017, ale pojawi się nie prędzej jak w połowie 2018 roku.