mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna Honda

Bezpieczna Honda

Ulepszenia, jakie Honda wprowadza w swoich nowych modelach, sprawiają, iż niedługo ta marka może być kojarzona z bezpieczeństwem na drogach.

Już teraz większość nowych modeli może się poszczycić nie gorszym wyposażeniem w standardzie zwiększającym bezpieczeństwo niż marki uznawane za przodujące w tej dziedzinie: Volvo i Mercedes. Strategia firmy dążąca do dalszego zwiększenia bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpieczeństwo dla każdego" opiera się na standardowym wyposażaniu nowych modeli w nowe elementy. Działania te Honda zamierza na początku przeprowadzić w modelach sprzedawanych na terenie Stanów Zjednoczonych. W dłuższym okresie podobna strategia dotyczyć będzie aut sprzedawanych w Europie. Do końca 2006 roku wszystkie nowe modele, poza hybrydowym modelem coupe Insight, Acura NSX oraz Honda S2000 zostaną wyposażone w kurtyny powietrzne, dodatkowo do dwóch przednich i bocznych poduszek powietrznych oraz system ABS. Ponadto samochody dostawcze, SUV-y oraz minivany będą miały system zapewniający stabilną jazdę, czujniki otwierające kurtyny powietrzne, w momencie wywracania się samochodu. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę wypadków, w których dochodzi do śmierci, Honda zamierza też zmodyfikować konstrukcję swych modeli, która z jednej strony ma chronić pasażerów, a z drugiej zmiejszyć ryzyko poważnych obrażeń.
Zmiany mają też zmiejszyć niebezpieczeństwo poważnych obrażeń pieszych w razie kolizji. Już około osiem milionów modeli Hondy zostało sprzedanych, które są bardziej "przyjazne" dla pieszego, poprzez zastosowanie deformowalnych zawiasów klapy silnika, łamiących się wycieraczek oraz klapy pochłaniającej energię w razie uderzenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.