mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

Skończyły się wakacje, dzieci wróciły do szkół. Tym samym w ich okolicach oraz na drogach dojazdowych pojawią się dzieci, które pojedynczo bądź w grupkach będą korzystać z jezdni. Aby było bezpieczniej policja rozpoczęła akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Bezpieczna droga do szkoły
Przez pierwsze dwa tygodnie września policja na terenie całego kraju prowadzić będzie działania pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku, w rejonach szkół służbę pełnić będą policjanci, czuwający nad bezpieczeństwem najmłodszych w drodze do i ze szkoły. Funkcjonariusze będą nadzorowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

Tradycyjnie już także policja dokona przeglądu dróg (ulic), między innymi pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających, takich jak sygnalizatory czy barierki zabezpieczające chodniki w rejonach placówek wychowawczo-oświatowych. Przewoźnicy powinni się spodziewać nasilonych kontroli autobusów oraz innych pojazdów przystosowanych do przewozu dzieci do szkół.

W 2008 roku w grupie wiekowej 7-14 lat śmierć w wypadkach poniosło 94 dzieci, a 4.241 zostało rannych. Jeszcze więcej ofiar odnotowano wśród młodzieży szkolnej w wieku 15-17 lat – 185 ofiar śmiertelnych i 3.671 rannych. Dzieci najczęściej ulegają wypadkom na obszarze zabudowanych w ciągu dnia lub wczesnym wieczorem. Wypadki te mają miejsce zarówno w miastach, jak i bardzo małych miejscowościach. Najbardziej zagrożone są dzieci w dużych aglomeracjach, gdzie wciąż rosnąca liczba pojazdów sprawia, że przejście na drugą stronę ulicy jest nierzadko prawdziwym wyzwaniem. Z kolei w niewielkich miejscowościach, o małym natężeniu ruchu, dzieci nie dostrzegają zagrożeń, bo rzadziej się z nimi stykają, nie są na nie dostatecznie wyczulone, a takie uśpienie uwagi może być bardzo niebezpieczne.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo policja wypadki

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.