mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna i ekonomiczna jazda autobusem

Bezpieczna i ekonomiczna jazda autobusem

W dniach 24-29 października EvoBus po raz drugi organizuje szkolenie dla kierowców autobusów. Na torze w Bednarach pod Poznaniem odbędą się trzy dwudniowe kursy.

Każde ze szkoleń składa się z treningu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. EvoBus odda do dyspozycji kursantów dwa ze swych nowych, pokazowych autobusów: Mercedes-Benz Travego i Setra S 415 GT-HD. Szkolenia EvoBus dla polskich kierowców poprowadzi po raz kolejny Franz Bayer, doświadczony trener z Niemiec, który już od kilku lat współpracuje z EvoBusem.
 
Uczestnicy treningu bezpiecznej jazdy pierwszego dnia najpierw w części teoretycznej poznawać będą cechy charakterystyczne nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak: ABS, ARS, EBS, "asystent hamowania", ESP. Zdobytą wiedzę teoretyczną kierowcy wypróbują na torze w drugiej połowie dnia.

W drugim dniu szkolenia, podczas treningu ekonomicznej jazdy, część teoretyczna poświęcona będzie nowym możliwościom silników Mercedes-Benz o ogromnej mocy. Część praktyczna będzie mieć za zadanie naukę jazdy na mniejszej liczbie obrotów i częstsze przeskakiwanie "nie po kolei" na wyższy bieg.

Szkolenie dla kierowców organizowane przez EvoBus Polska ma wsparcie Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas każdego z trzech dwudniowych szkoleń na pytania kierowców odpowiadać będzie Inspektor ITD.

Kierowcy autobusów się szkolą - 2005-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech