mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczna i ekonomiczna jazda autobusem

Bezpieczna i ekonomiczna jazda autobusem

W dniach 24-29 października EvoBus po raz drugi organizuje szkolenie dla kierowców autobusów. Na torze w Bednarach pod Poznaniem odbędą się trzy dwudniowe kursy.

Każde ze szkoleń składa się z treningu bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. EvoBus odda do dyspozycji kursantów dwa ze swych nowych, pokazowych autobusów: Mercedes-Benz Travego i Setra S 415 GT-HD. Szkolenia EvoBus dla polskich kierowców poprowadzi po raz kolejny Franz Bayer, doświadczony trener z Niemiec, który już od kilku lat współpracuje z EvoBusem.
 
Uczestnicy treningu bezpiecznej jazdy pierwszego dnia najpierw w części teoretycznej poznawać będą cechy charakterystyczne nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak: ABS, ARS, EBS, "asystent hamowania", ESP. Zdobytą wiedzę teoretyczną kierowcy wypróbują na torze w drugiej połowie dnia.

W drugim dniu szkolenia, podczas treningu ekonomicznej jazdy, część teoretyczna poświęcona będzie nowym możliwościom silników Mercedes-Benz o ogromnej mocy. Część praktyczna będzie mieć za zadanie naukę jazdy na mniejszej liczbie obrotów i częstsze przeskakiwanie "nie po kolei" na wyższy bieg.

Szkolenie dla kierowców organizowane przez EvoBus Polska ma wsparcie Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas każdego z trzech dwudniowych szkoleń na pytania kierowców odpowiadać będzie Inspektor ITD.

Kierowcy autobusów się szkolą - 2005-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.