mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczne Grande Punto

Bezpieczne Grande Punto

Najnowsza generacja Fiata Punto, która w sprzedaży na rynku europejskim pojawi się pod koniec tego roku, a w Polsce na początku przyszłego, została poddana rygorystycznym testom zderzeniowym EuroNCAP.

Bezpieczne Grande Punto

Wynik tego modelu, bądź co bądź, z klasy małych aut jest godny podziwu. Pasażerowie mogą czuć się bardzo bezpieczni, auto dostało maksymalną liczbę pięciu gwaizdek. Równie wysoki jest poziom bezpieczeństwa, jaki nowe Punto zapewnia przewożonym dzieciom (3 gwiazdki) oraz pieszym na drodze w razie kolizji (3 gwiazdki).

Pięciogwiazdkowy wynik uzyskany przez nowe Punto jest rezultatem rzadko spotykanym wśród aut o porównywalnych rozmiarach. Jedynie jeszcze nowe Renault Clio oraz Modus, a także Peugeot 1007 mogą pochwalić się podobnym wynikiem. Również w kwestii bezpieczeństwa pieszych uzyskanie trzech gwiazdek stawia Grande Punto na czele i to nie tylko wśród małych aut. Tyle samo gwiazdek uzyskały jedynie Honda Jazz, Suzuki Swift oraz testowany w 2000 r. Daihatsu Sirion.

Nieco gorzej na tym tle wypada bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Choć trzy gwiazdki ujmy nie przynosi, to jednak najlepsi uzyskują już cztery gwiazdki.

Pod względem bezpieczeństwa testowany Fiat Punto 1,2 Dynamic wyposażony jest w standardzie  w dwie przednie i dwie boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń z napinaczami i ogranicznikami naciągu, sygnał przypominający o zapięciu tychże pasów na obu przednich fotelach, system ABS i EBD oraz system zaczepów ISOFIX dla dziecięcych fotelików. Tak więc dość bogate wyposażenie, choć z pewnością w przypadku polskiego rynku możemy spodziewać się pewnego "odchudzenia".


Zobacz więcej o nowym Punto

Wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando