mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczne zwierzaki

Bezpieczne zwierzaki

Ssangyong Poland został partnerem akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży". Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem i informowanie o bezpiecznych metodach przewożenia zwierząt domowych.

Bezpieczne zwierzaki
Celem akcji jest ułatwienie kierowcom transportu swych ulubienców, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy zwierzaków i ich właścicieli.
Wielu posiadaczy zwierząt nigdy nie wyjeżdża ze swoim zwierzakiem, obawiając się komplikacji związanych z przewozem pupila w aucie. Ssangyong chce przekonać właścicieli zwierząt do stosowania kilku prostych reguł, które ułatwią podróż zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom.
 
Najlepiej do przewożenia domowych zwierzaków nadają się samochody typy kombi lub van. Można wtedy przewozić zwierzę w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażowej, wyłożonej matą ochronną, która zapewnia psu dobrą przyczepność. Jeżeli nie mamy tego typu samochodu, możemy posadzic psa na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Małe zwierzęta, np. koty lub króliki, możemy przewozić w specjalnym transporterze, umieszczonym na tylnej kanapie auta i przypietym pasami bezpieczeństwa. Jest on wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki.
 
Niektóre zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na chorobę lokomocyjną, zatem przed dłuższą podróżą wskazana jest wizyta u weterynarza, który udzieli porady jak uniknąc tego przykrego problemu. Na trzy godziny przed planowana jazdą nie należy karmić zwierząt a w czasie podrózy trzeba zapewnić im dopływ świeżego powietrza.
 
Zobacz więcej o marce Ssangyong


 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.