mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczne zwierzaki

Bezpieczne zwierzaki

Ssangyong Poland został partnerem akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży". Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem i informowanie o bezpiecznych metodach przewożenia zwierząt domowych.

Bezpieczne zwierzaki
Celem akcji jest ułatwienie kierowcom transportu swych ulubienców, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy zwierzaków i ich właścicieli.
Wielu posiadaczy zwierząt nigdy nie wyjeżdża ze swoim zwierzakiem, obawiając się komplikacji związanych z przewozem pupila w aucie. Ssangyong chce przekonać właścicieli zwierząt do stosowania kilku prostych reguł, które ułatwią podróż zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom.
 
Najlepiej do przewożenia domowych zwierzaków nadają się samochody typy kombi lub van. Można wtedy przewozić zwierzę w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażowej, wyłożonej matą ochronną, która zapewnia psu dobrą przyczepność. Jeżeli nie mamy tego typu samochodu, możemy posadzic psa na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Małe zwierzęta, np. koty lub króliki, możemy przewozić w specjalnym transporterze, umieszczonym na tylnej kanapie auta i przypietym pasami bezpieczeństwa. Jest on wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki.
 
Niektóre zwierzęta, podobnie jak ludzie, cierpią na chorobę lokomocyjną, zatem przed dłuższą podróżą wskazana jest wizyta u weterynarza, który udzieli porady jak uniknąc tego przykrego problemu. Na trzy godziny przed planowana jazdą nie należy karmić zwierząt a w czasie podrózy trzeba zapewnić im dopływ świeżego powietrza.
 
Zobacz więcej o marce Ssangyong


 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando