Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie

Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie

Kompleksowy program zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy konsekwentnie realizowany od początku istnienia Toyota Motor Manufacturing Poland [TMMP] został uhonorowany prestiżową, ogólnopolską nagrodą: „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej.

Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie
Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, w tym inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Zgłoszone kandydatury ocenia Kapituła Konkursu, złożona z przedstawicieli Głównego Inspektoratu Pracy, Business Centre Club, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Do udziału w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu rekomendację uzyskało ponad 400 firm z całego kraju. TMMP zdobyła główną nagrodę w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 250 pracowników). W ramach eliminacji TMMP została również uhonorowana nagrodą za zajęcie 1. miejsca w konkursie regionalnym, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

Fabryka Toyoty została zgłoszona do konkursu przez wałbrzyski oddział Państwowej Inspekcję Pracy przy rekomendacji związków zawodowych, podkreślających systemowe podejście do działań w zakresie BHP oraz włączenie pracowników w proces tworzenia bezpiecznych warunków pracy.

„Promujemy postawę Bezpiecznego pracownika, który jest świadom ryzyka w swoim miejscu pracy. Realizujemy to poprzez promocje  idei Kaizen, samodzielne wykonywanie przez pracowników oceny zagrożeń i  ergonomii występujących na stanowisku pracy. Zawsze kierujemy się zasadą  „Anzen Daichi – Bezpieczeństwo przede wszystkim”” - mówi prezes TMMP – Kenji Manabe. Dodatkowo w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa w wałbrzyskiej fabryce Toyoty wdrażane są rozwiązania systemowe i funkcjonalne, na które w ciągu ostatnich 5 lat zarząd firmy przeznaczył ponad 2 mln. PLN. Wszystkie te działania pozytywnie wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń niebezpiecznych a w konsekwencji prowadzą do pełnej realizacji nadrzędnego celu TMMP - „zero wypadków w miejscu pracy”.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj