mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie

Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie

Kompleksowy program zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy konsekwentnie realizowany od początku istnienia Toyota Motor Manufacturing Poland [TMMP] został uhonorowany prestiżową, ogólnopolską nagrodą: „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej.

Bezpiecznie w wałbrzyskiej Toyocie
Celem konkursu, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, w tym inspirowanie pracodawców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy. Zgłoszone kandydatury ocenia Kapituła Konkursu, złożona z przedstawicieli Głównego Inspektoratu Pracy, Business Centre Club, Konfederacji Pracodawców Polskich, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Do udziału w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu rekomendację uzyskało ponad 400 firm z całego kraju. TMMP zdobyła główną nagrodę w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 250 pracowników). W ramach eliminacji TMMP została również uhonorowana nagrodą za zajęcie 1. miejsca w konkursie regionalnym, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu.

Fabryka Toyoty została zgłoszona do konkursu przez wałbrzyski oddział Państwowej Inspekcję Pracy przy rekomendacji związków zawodowych, podkreślających systemowe podejście do działań w zakresie BHP oraz włączenie pracowników w proces tworzenia bezpiecznych warunków pracy.

„Promujemy postawę Bezpiecznego pracownika, który jest świadom ryzyka w swoim miejscu pracy. Realizujemy to poprzez promocje  idei Kaizen, samodzielne wykonywanie przez pracowników oceny zagrożeń i  ergonomii występujących na stanowisku pracy. Zawsze kierujemy się zasadą  „Anzen Daichi – Bezpieczeństwo przede wszystkim”” - mówi prezes TMMP – Kenji Manabe. Dodatkowo w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa w wałbrzyskiej fabryce Toyoty wdrażane są rozwiązania systemowe i funkcjonalne, na które w ciągu ostatnich 5 lat zarząd firmy przeznaczył ponad 2 mln. PLN. Wszystkie te działania pozytywnie wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń niebezpiecznych a w konsekwencji prowadzą do pełnej realizacji nadrzędnego celu TMMP - „zero wypadków w miejscu pracy”.

Podobne wiadomości:

Prius Plug-In – w sprzedaży za rok

auto motor i sport 0000-00-00

Najlepsze auta Japonii

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.