mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczniej przez Internet

Bezpieczniej przez Internet

W dniu wczorajszym, 16 marca, odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowana została nowa platforma e-learningowa dla użytkowników programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich".

"Bezpieczeństwo dla wszystkich" to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych przeznaczony do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Program ten jest w całości opracowany i finansowany przez Renault. "Bezpieczeństwo dla wszystkich" swoim zasięgiem obejmuje 19 krajów, a udział w nim wzięło do tej pory 7 milionów dzieci.

Celem Renault jest wykształcenie u dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w programie, odpowiednich nawyków w zakresie zachowania na drodze, a także uwrażliwienie rodziców na niebezpieczeństwa, jakie na drogach mogą napotkać ich dzieci.

W naszym kraju program "Bezpieczeństwo dla wszystkich" cieszy się również rosnącym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji w programie uczestniczy już 4.266 szkół – 21.366 klas i prawie pół miliona dzieci.

Program został pozytywnie zaopiniowany przez: Komendę Główną Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury oraz doradców metodycznych szkół podstawowych.

Aby wzbogacić program, zwiększyć dostępność czasową i umożliwić korzystanie z niego w jak największej liczbie zainteresowanych szkół, Renault wprowadza platformę e-learningową. Szkolenie e-learning jest spójne z dystrybuowanym do tej pory pakietem edukacyjnym "Droga i ja". Platforma e-learningowa jest uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem tego pakietu.

Szkolenie zwiększa możliwość uczestnictwa zarówno dzieci, jak i ich rodziców w programie. Dzieci mogą korzystać z e-learningu w domu – samodzielnie i z rodzicami, w szkole - samodzielnie lub pod okiem nauczycieli i w każdym innym miejscu, w czasie roku szkolnego i podczas wakacji.

Czytaj także:
Wyróżnienie dla Renault (2005-07-25)

Renault szkoli dzieci (2005-06-10)

"Bezpieczeństwo dla wszystkich" (2004-04-05)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.