mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczniej w ciężarówkach DAF

Bezpieczniej w ciężarówkach DAF

Aby chronić kierowców przed napaściami i włamaniami do kabin, DAF jako pierwsza firma w branży opracowała nocny zamek do drzwi, który można łatwo i szybko zamontować w każdym modelu DAF XF105.

Bezpieczniej w ciężarówkach DAF
Firma DAF zawsze była i jest blisko kierowców, bierze pod uwagę ich zdanie wprowadzając kolejne innowacje do swoich pojazdów. W związku z tym bardzo często ich ankietuje. Jednym z tematów najczęściej poruszanych w takich ankietach i rozmowach jest stale rosnąca liczba napadów na kierowców i kradzieże ładunków, które najczęściej zdarzają się nocą. Firma DAF wprowadza kilka odpowiednich zabezpieczeń.
    
DAF jest pierwszym producentem ciężarówek, który opracował nocny zamek do swoich pojazdów. Jest to zamek mechaniczny montowany na ścianie kabiny. Bolec z hartowanej stali wsuwa się w podłokietnik na drzwiach, który posiada fabrycznie zamontowane wzmocnienia.    

Pracując nad zamkiem nocnym firma DAF starała się by był on nie tylko solidny i łatwy w montażu, lecz także wygodny w użyciu. Zdarza się czasami, że w sytuacjach alarmowych kierowca musi błyskawicznie opuścić kabinę. Zamek wtedy zwalniany jest przez jedno naciśnięcie czerwonego guzika. Specjalna naklejka informuje, że w pojeździe zamontowano zamek DAF Night Lock. Uniemożliwia on otwarcie drzwi ciężarówki nawet przy użyciu łomu.    

Zamek DAF Night Lock dostępny będzie już od połowy tego lata dzięki firmie PACCAR Parts. Można go zamontować we wszystkich wersjach modelu XF105. Zamek nocny dla wcześniejszych modeli XF wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku.
Tematy w artykule: DAF XF105 DAF

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.