mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczniejsze Święta

Bezpieczniejsze Święta

Święta, święta i po świętach. Niestety nie dla wszystkich zakończyły się one szczęśliwym powrotem do domów. Jak zwykle doszło do wielu wypadków drogowych, choć jak pokazują statystyki policyjne było ich znacznie mniej niż w ostatnich latach.

Bezpieczniejsze Święta
Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na drogach wydarzyło się 225 wypadków (najwięcej w Wigilię - 93). Zginęło w nich 30 osób, a 358 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 502 nietrzeźwych kierujących - o jedną trzecią mniej niż rok temu.

Dla porównaniu, w okresie 24-26 grudnia przed rokiem doszło do 252 wypadków, w których zginęło 39 osób, a zatrzymanych zostało 817 nietrzeźwych kierowców. W 2005 i 2004 roku odpowiednio doszło do 244 i 361 kolizji drogowych, w których śmierć poniosło 56 i 43 kierowców. Zatrzymane zostały 934 i 807 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu.

Policja ostrzega jednak, że mniejsza liczba wypadków mogła być przyczyną tego, że wiele osób połączyło sobie wypoczynek świąteczny z noworocznym. Spodziewany jest duży ruch w Nowy Rok, jak i pierwszy weekend 2008 roku. W tych dniach na drogach będzie także więcej patroli policyjnych, które kontrolować będą prędkość, sposób przewożenia najmłodszych oraz trzeźwość kierujących.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

~norman1001 2007-12-28

Nom - wypadków mniej, bo większość świrów zginęła podczas ostatniego długiego weekendu ... (ale pamiętajmy, przy boku rodziców spokojnie rosną kolejni zabójcy)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.