mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Grand Cherokee

Bezpieczny Grand Cherokee

Najwyższe wyróżnienie „Top Safety Pick” za rok 2010  amerykańskiego Ubezpieczeniowego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) otrzymał nowy Jeep Grand Cherokee MY 2011.

Bezpieczny Grand Cherokee
„Nowy Jeep Grand Cherokee 2011 jest naszym pierwszym pojazdem produkcyjnym od czasu zawiązania aliansu z firmą FIAT, a tytuł „Top Safety Pick” to dobry sposób na początek ofensywy produktowej 2011.” - mówi Scott Kunselman, wiceprezes ds. inżynierii Chrysler Group LLC.

„Obok legendarnych możliwości użytkowych i doskonałej charakterystyki jezdnej na drodze, nowy Grand Cherokee 2011 reprezentuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów.” - mówi Mike Manley, wiceprezes i CEO marki Jeep - „Dzięki ponad 45 współdziałających ze sobą elementów i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, jak elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC, system zapobiegający wywróceniu ERM, aktywne zagłówki, adaptacyjna kontrola prędkości, systemy ostrzegawcze o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd i sygnalizacji martwych pól widzenia czy też wykrywania obiektów przecinających drogę cofania - użytkownik nowego Grand Cherokee jest jeszcze lepiej chroniony zarówno na drodze jak i poza nią.”

Jeep Grand Cherokee 2011 napędzany jest nową, 3,6-litrową jednostką benzynową Pentastar
V-6 DOHC typu ‘flexible-fuel’ o mocy 290 KM i obniżonym   o 11 procent zużyciu paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), co zapewnia zasięg ponad 800 km na jednym zbiorniku paliwa. Silnik ten posiada odlewany ciśnieniowo kadłub aluminiowy o 60-stopniowym kącie rozchylenia cylindrów i wyposażony jest w zdwojony system zmiennych faz rozrządu (VVT). Auto posiada trzy systemy napędu 4x4 do wyboru, nowe układy zawieszenia pneumatycznego Jeep Quadra-Lift Air Suspension oraz Selec-Terrain, a także zdolność pociągowa przyczepy o masie do 3353 kg. Poprawie uległy własności dynamiczne na drodze dzięki nowej konstrukcji niezależnego zawieszenia przedniego i tylnego. Efektem zwiększenia  sztywności skrętnej zmodernizowanej struktury nadwozia jest radykalne obniżenie poziomu hałasów, drgań i wibracji (NVH).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.