mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Grand Cherokee

Bezpieczny Grand Cherokee

W wyniku testów przeprowadzonych przez amerykańską agencję bezpieczeństwa drogowego (NHTSA) nowy Jeep Grand Cherokee otrzymał najwyższe noty za stopień zabezpieczenia pasażerów podczas zderzenia czołowego oraz bocznego.

Pięć gwiazdek przyznane przez NHTSA dla Grand Cherokee oznacza, iż jest to już dziewiąty z kolei pojazd produkcji Chrysler Group, który uzyskał najwyższą ocenę bezpieczeństwa w testach bezpieczeństwa drogowego, odpowiadających wymaganiom przepisów federalnych USA.

Nowy Jeep Grand Cherokee wyposażony jest w najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa, m.in. wielostopniowe czołowe poduszki powietrzne nowej generacji z systemem wykrywania i klasyfikacji przedniego pasażera (OCS), boczne poduszki kurtynowe, ABS, ESP a także systemy kontroli trakcji i  monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Dzięki tym systemom Grand Cherokee należy do najbezpieczniejszych pojazdów w swej klasie. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest system reflektorów SmartBeam, który automatycznie dobiera odpowiednią jasność oświetlenia w nocy – zależnie od warunków ruchu drogowego (pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z przeciwka).

Od czasu premiery Grand Cherokee na salonie samochodowym w Detroit w 1992 r. ogólnoświatowa sprzedaż tych pojazdów przekroczyła 3,5 miliona egzemplarzy, z czego 3 miliony w samych USA. Jeep Grand Cherokee produkowany jest w zakładzie Jefferson North Assembly Plant w Detroit oraz w austriackim mieście Graz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?