mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Grand Cherokee

Bezpieczny Grand Cherokee

W wyniku testów przeprowadzonych przez amerykańską agencję bezpieczeństwa drogowego (NHTSA) nowy Jeep Grand Cherokee otrzymał najwyższe noty za stopień zabezpieczenia pasażerów podczas zderzenia czołowego oraz bocznego.

Pięć gwiazdek przyznane przez NHTSA dla Grand Cherokee oznacza, iż jest to już dziewiąty z kolei pojazd produkcji Chrysler Group, który uzyskał najwyższą ocenę bezpieczeństwa w testach bezpieczeństwa drogowego, odpowiadających wymaganiom przepisów federalnych USA.

Nowy Jeep Grand Cherokee wyposażony jest w najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa, m.in. wielostopniowe czołowe poduszki powietrzne nowej generacji z systemem wykrywania i klasyfikacji przedniego pasażera (OCS), boczne poduszki kurtynowe, ABS, ESP a także systemy kontroli trakcji i  monitorowania ciśnienia w ogumieniu. Dzięki tym systemom Grand Cherokee należy do najbezpieczniejszych pojazdów w swej klasie. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest system reflektorów SmartBeam, który automatycznie dobiera odpowiednią jasność oświetlenia w nocy – zależnie od warunków ruchu drogowego (pojazdy poprzedzające i nadjeżdżające z przeciwka).

Od czasu premiery Grand Cherokee na salonie samochodowym w Detroit w 1992 r. ogólnoświatowa sprzedaż tych pojazdów przekroczyła 3,5 miliona egzemplarzy, z czego 3 miliony w samych USA. Jeep Grand Cherokee produkowany jest w zakładzie Jefferson North Assembly Plant w Detroit oraz w austriackim mieście Graz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross