mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Jeep

Bezpieczny Jeep

Jeep Commander otrzymał pięć gwiazdek w amerykańskim teście NTHSA za ochronę pasażerów w przypadku kolizji czołowej. Jest to już jedenasty model z kolei, który otrzymał to wyróżnienie.

Bezpieczny Jeep

Tegoroczna wersja modelu Jeep Commander jest już kolejnym pojazdem z gamy Chrysler Group, który uzyskał najwyższą notę od amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego (NTHSA) za bezpieczeństwo pasażerów w testach kolizji czołowe.

Dowiedz się więcej o marce Jeep

"Stosowane przez Chrysler Group standardowe elementy bezpieczeństwa i zaawansowane rozwiązania techniczne dają naszym klientom gwarancję spokojnej głowy. Dzięki rozbudowanym systemom bezpieczeństwa biernego i czynnego pojazdy Chrysler Group są jeszcze pewniejsze w użytkowaniu zarówno na drodze jak i off-road." - powiedział Craig Love, wiceprezes ds. pojazdów tylno-napędowych w Chrysler Group.

Zobacz galerię zdjęć modelu Jeep Commander

Nowy Commander jest najlepiej wyposażony pod kątem bezpieczeństwa ze wszystkich samochodów tej marki, które wyszły do tej pory. W samochodzie tym zostały standardowo zamontowane kurtynowe poduszki powietrzne, które są aktywowane w przypadku "wywrotki", bądź też uderzenia bocznego . W wyposażeniu podstawowym odnajdziemy także system ESP oraz przeciwdziałający przewróceniu się ERM, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS, ABD oraz TCS dla czterech kół. Nie są to jednak wszystkie elementy, które jest w stanie zaoferować nam producent. Teraz z pełnym poczuciem bezpieczeństwa można jechać gdzie oczy poniosą.

Jeep Commander powstaje w zakładzie Jefferson North Assembly Plant (JNAP) w Detroit na linii produkcyjnej wspólnie z popularnym modelem Jeep Grand Cherokee.

Czytaj także:

"Jeep Wrangler 2007" (2006-01-17)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Commander Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Commander

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

~Luk 2006-06-01

Literowka poszla nie ma czegos takiego jak NTHSA jest NHTSA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech