mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Jeep

Bezpieczny Jeep

Jeep Commander otrzymał pięć gwiazdek w amerykańskim teście NTHSA za ochronę pasażerów w przypadku kolizji czołowej. Jest to już jedenasty model z kolei, który otrzymał to wyróżnienie.

Bezpieczny Jeep

Tegoroczna wersja modelu Jeep Commander jest już kolejnym pojazdem z gamy Chrysler Group, który uzyskał najwyższą notę od amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego (NTHSA) za bezpieczeństwo pasażerów w testach kolizji czołowe.

Dowiedz się więcej o marce Jeep

"Stosowane przez Chrysler Group standardowe elementy bezpieczeństwa i zaawansowane rozwiązania techniczne dają naszym klientom gwarancję spokojnej głowy. Dzięki rozbudowanym systemom bezpieczeństwa biernego i czynnego pojazdy Chrysler Group są jeszcze pewniejsze w użytkowaniu zarówno na drodze jak i off-road." - powiedział Craig Love, wiceprezes ds. pojazdów tylno-napędowych w Chrysler Group.

Zobacz galerię zdjęć modelu Jeep Commander

Nowy Commander jest najlepiej wyposażony pod kątem bezpieczeństwa ze wszystkich samochodów tej marki, które wyszły do tej pory. W samochodzie tym zostały standardowo zamontowane kurtynowe poduszki powietrzne, które są aktywowane w przypadku "wywrotki", bądź też uderzenia bocznego . W wyposażeniu podstawowym odnajdziemy także system ESP oraz przeciwdziałający przewróceniu się ERM, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS, ABD oraz TCS dla czterech kół. Nie są to jednak wszystkie elementy, które jest w stanie zaoferować nam producent. Teraz z pełnym poczuciem bezpieczeństwa można jechać gdzie oczy poniosą.

Jeep Commander powstaje w zakładzie Jefferson North Assembly Plant (JNAP) w Detroit na linii produkcyjnej wspólnie z popularnym modelem Jeep Grand Cherokee.

Czytaj także:

"Jeep Wrangler 2007" (2006-01-17)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Commander Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep Jeep Commander

Podobne wiadomości:

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

~Luk 2006-06-01

Literowka poszla nie ma czegos takiego jak NTHSA jest NHTSA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.