mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny Peugeot 207 CC

Bezpieczny Peugeot 207 CC

W przeprowadzonym niedawno teście bezpieczeństwa małych kabrioletów segmentu B Peugeot 207 CC okazał się być najbezpieczniejszym modelem uzyskując wynik pięciogwiazdkowy.

Bezpieczny Peugeot 207 CC
Najlepszy wynik uzyskany przez Peugeota 207 CC to efekt zastosowania m.in. wyjątkowo sztywnej struktury nadwozia dla tego typu samochodów oraz wyposażenia niespotykanego na tym poziomie obejmującego m.in. dwa pałąki pirotechniczne połączone z czujnikiem dachowania (kąt i szybkość obrotu), które wyzwalane są automatycznie, jak tylko auto zaczyna dachowanie. Pełne ich rozwinięcie na wysokość 200 mm następuje w ciągu 175 milisekund (jest to mniej niż mrugnięcie okiem).

Ponadto Peugeot 207 CC może pochwalić się takimi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo aktywne jak system ESP zintegrowany z funkcją ABS-u oraz z elektronicznym rozdzielaczem siły hamowania i wspomaganiem nagłego hamowania.

Peugeot sprzedał do tej pory ponad 600 tys. samochodów typu CC, co czyni tę francuską markę niekwestionowanym światowym liderem w segmencie coupe-cabrioletów.
Tematy w artykule: 207 207 207 CC

Podobne wiadomości:

Milion Peugeotów 207

auto motor i sport 0000-00-00

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

~... 2009-06-19

ten cabriolet to moja miłość !! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.