mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny jak osobowy

Bezpieczny jak osobowy

Mercedes Viano w niezależnych testach zderzeniowych, przeprowadzonych przez niemieckie pismo "Firmenauto", uzyskał wyniki równorzędne z uzyskaniem pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP.

Bezpieczny jak osobowy

Magazyn "Firmenauto" przy współpracy organizacji Dekra przeprowadziły trzy testy zderzeniowe, ściśle przestrzegając surowych procedur opracowanych przez EuroNCAP (zderzenie czołowe przy prędkości 64 km/h, kiedy 40% powierzchni auta uderza w deformowalną przeszkodę, zderzenie boczne pod kątem prostym z obiektem poruszającym się z prędkością 50 km/h oraz zderzenie boczne ze słupem przy prędkości 29 km/h). Warto zaznaczyć, że kryteria testów EuroNCAP są znacznie ostrzejsze niż minimum wymagane przez prawo.

Ocena uzyskana przez Viano jest równoważna pięciu gwiazdkom w klasyfikacji EuroNCAP – to najwyższa możliwa liczba punktów. Żaden inny samochód dostawczy w klasie modelu Viano nie osiągnął jeszcze tak wysokiego wyniku. O sukcesie Mercedesa zadecydowały między innymi niewielkie siły działające na pasażerów w trakcie zderzenia. Pod tym względem Viano rewelacyjnie zdał egzamin, otrzymując najwyższą ocenę z dotychczas przyznanych.

Wśród wyposażenia mającego zapewnić bezpieczeństwo znajdują się poduszki powietrzne kierowcy i pasażera siedzącego z przodu oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikami siły napięcia. Jako dodatkowe wyposażenie można zamówić kurtyny oraz poduszki boczne.

Zobacz więcej o modelu Mercedes Viano

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.