mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd

Wakacje to okres, w którym dochodzi do zwiększonej liczby wypadków drogowych, w tym i na przejazdach kolejowych. Dlatego też ruszyła kolejna kampania mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa właśnie wtakich miejscach.

Organizatorzy akcji społecznej (PKP oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego) zwracają uwagę, że ponad 97% wypadków na przejazdach kolejowych powodują nieostrożni kierowcy. W latach 2000-2005 na przejazdach doszło do 1.567 wypadków, w których zginęło ponad 258 osób, a 687 zostało rannych.

Kampania promująca zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zorganizowana w ubiegłym roku przyniosła efekty. Liczba wypadków w tych miejscach spadła o 23%, a liczba ofiar o ponad 70%. Warto podkreślić, że podobne akcje prowadzone były w wielu krajach na świecie, m.in. w USA, Japonii i na Słowacji i zaowocowały nawet trzykrotnym zmniejszeniem wypadków.

Dojeżdżając samochodem do przejazdu kolejowego należy uświadomić sobie, że droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100 km/h wynosi co najmniej 700 metrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.