mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd

Wakacje to okres, w którym dochodzi do zwiększonej liczby wypadków drogowych, w tym i na przejazdach kolejowych. Dlatego też ruszyła kolejna kampania mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa właśnie wtakich miejscach.

Organizatorzy akcji społecznej (PKP oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego) zwracają uwagę, że ponad 97% wypadków na przejazdach kolejowych powodują nieostrożni kierowcy. W latach 2000-2005 na przejazdach doszło do 1.567 wypadków, w których zginęło ponad 258 osób, a 687 zostało rannych.

Kampania promująca zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zorganizowana w ubiegłym roku przyniosła efekty. Liczba wypadków w tych miejscach spadła o 23%, a liczba ofiar o ponad 70%. Warto podkreślić, że podobne akcje prowadzone były w wielu krajach na świecie, m.in. w USA, Japonii i na Słowacji i zaowocowały nawet trzykrotnym zmniejszeniem wypadków.

Dojeżdżając samochodem do przejazdu kolejowego należy uświadomić sobie, że droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100 km/h wynosi co najmniej 700 metrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech