mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd

Wakacje to okres, w którym dochodzi do zwiększonej liczby wypadków drogowych, w tym i na przejazdach kolejowych. Dlatego też ruszyła kolejna kampania mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa właśnie wtakich miejscach.

Organizatorzy akcji społecznej (PKP oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego) zwracają uwagę, że ponad 97% wypadków na przejazdach kolejowych powodują nieostrożni kierowcy. W latach 2000-2005 na przejazdach doszło do 1.567 wypadków, w których zginęło ponad 258 osób, a 687 zostało rannych.

Kampania promująca zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zorganizowana w ubiegłym roku przyniosła efekty. Liczba wypadków w tych miejscach spadła o 23%, a liczba ofiar o ponad 70%. Warto podkreślić, że podobne akcje prowadzone były w wielu krajach na świecie, m.in. w USA, Japonii i na Słowacji i zaowocowały nawet trzykrotnym zmniejszeniem wypadków.

Dojeżdżając samochodem do przejazdu kolejowego należy uświadomić sobie, że droga hamowania pociągu jadącego z prędkością 100 km/h wynosi co najmniej 700 metrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.