mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Należący do białoruskiego skarbu państwa producent samochodów ciężarowych, firma MAZ zamierza rozpocząć budowę ciągników siodłowych z silnikami spełniającymi najnowsze normy emisji spalin.

Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Należący do białoruskiego skarbu państwa producent samochodów ciężarowych, firma MAZ (Minsk Automobile Plant) zamierza rozpocząć budowę ciągników siodłowych z silnikami spełniającymi najnowsze normy emisji spalin.

W wywiadzie dla branżowego serwisu „just-auto.com” dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Vladimir Korol zaznaczył, że MAZ wprowadzi do sprzedaży nowe modele ciężarówek już w 2007 roku. Pojazdy wyposażone będą w silniki spełniające normę emisji spalin Euro4 i Euro5.

Firma MAZ od 1998 roku ściśle współpracuje z niemieckim gigantem pojazdów użytkowych MAN. W białoruskiej fabryce budowane są między innymi ciężkie pojazdy użytkowe, autobusy, kabiny oraz kompletne zestawy podwozi. Aktualnie wszystkie wytwarzane tam samochody wyposażane są w silniki spełniające normę emisji spalin Euro3.

Komentuj:

~Tak jest 2006-08-27

Niedlugo FSO bedzie Personal Car Plant PCP.

~Piotrek.US 2006-08-25

Brawo! MA3 to na pewno skrót od Minsk Automobile Plant! Super!!! Dawno się tak nie uśmiałem. Ludzie! Piscie po ludzku a nie przewalajcie "na żywca" z angielskojęzycznych serwisów informacyjnych. Czy tak trudno było napisac Władimir zamiast Vladimir???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.