mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Należący do białoruskiego skarbu państwa producent samochodów ciężarowych, firma MAZ zamierza rozpocząć budowę ciągników siodłowych z silnikami spełniającymi najnowsze normy emisji spalin.

Białoruski MAZ na Euro4 i Euro5

Należący do białoruskiego skarbu państwa producent samochodów ciężarowych, firma MAZ (Minsk Automobile Plant) zamierza rozpocząć budowę ciągników siodłowych z silnikami spełniającymi najnowsze normy emisji spalin.

W wywiadzie dla branżowego serwisu „just-auto.com” dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Vladimir Korol zaznaczył, że MAZ wprowadzi do sprzedaży nowe modele ciężarówek już w 2007 roku. Pojazdy wyposażone będą w silniki spełniające normę emisji spalin Euro4 i Euro5.

Firma MAZ od 1998 roku ściśle współpracuje z niemieckim gigantem pojazdów użytkowych MAN. W białoruskiej fabryce budowane są między innymi ciężkie pojazdy użytkowe, autobusy, kabiny oraz kompletne zestawy podwozi. Aktualnie wszystkie wytwarzane tam samochody wyposażane są w silniki spełniające normę emisji spalin Euro3.

Komentuj:

~Tak jest 2006-08-27

Niedlugo FSO bedzie Personal Car Plant PCP.

~Piotrek.US 2006-08-25

Brawo! MA3 to na pewno skrót od Minsk Automobile Plant! Super!!! Dawno się tak nie uśmiałem. Ludzie! Piscie po ludzku a nie przewalajcie "na żywca" z angielskojęzycznych serwisów informacyjnych. Czy tak trudno było napisac Władimir zamiast Vladimir???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.