mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Stolica Białorusi, Mińsk. Jeśli nie spodziewaliście się, że może tu powstawać intrygujący pojazd to spójrzcie na Ekomobil Morgan. O ile śledzicie świat luksusowych aut to jego wygląd i nazwa naprowadzą was na odpowiedni trop. Tak, białoruski pojazd to replika 3-kołowego samochodu Morgan Threewheeler.

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały
Jednak w odróżnieniu od angielskiego pierwowzoru, umieszczony między przednimi kołami silnik V2 Ekomobila to jedynie atrapa. Białoruski Morgan jest bowiem... rowerem. Kierowca siłą nóg napędza tylne koło za pośrednictwem 3-biegowej przekładni Shimano. Dla leniwych lub pokonujących dłuższe dystanse firma Ekomobil przewidziała też wersję z dodatkowym silnikiem elektrycznym. Przy pełnym naładowaniu baterii pozwala on przejechać 30-40km bez pedałowania, a maksymalna prędkość białoruskiego Morgana to 40km/h.

Skorupa nadwozia Ekomobila jest wykonana z kompozytów, pojazd ma 24-calowe koła i wnętrze wykończone naturalnymi materiałami: skórą i drewnem. I najważniejsza informacja dla chętnych na Morgana dla aktywnych: Ekomobil kosztuje od 2500 do 3000 euro. Cena zależy m.in. od ewentualnych dodatków, a dokupić można chociażby oświetlenie wnętrza, kwarcowy zegar czy odtwarzacz MP3. Nie jest tanio, ale za oryginał ze spalinowym silnikiem trzeba zapłacić równowartość ponad 42 tys. euro...
Tematy w artykule: Morgan motorower

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy kat. AM - samochody dla 14-latków

Prawo jazdy kat. AM - samochody dla 14-latków

Przepisy i prawo jazdy 2015-04-28

Jeśli na ulicy mijasz gimnazjalistę w małym aucie to wcale nie oznacza, że podprowadził rodzicom kluczyki. Najprawdopodobniej korzysta z kategorii prawa jazdy AM, umożliwiającej m.in. jazdę lekkimi czterokołowcami.

Morgan Aero 8 - nowa interpretacja klasyka

Morgan Aero 8 - nowa interpretacja klasyka

Premiery 2015-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.