mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały

Stolica Białorusi, Mińsk. Jeśli nie spodziewaliście się, że może tu powstawać intrygujący pojazd to spójrzcie na Ekomobil Morgan. O ile śledzicie świat luksusowych aut to jego wygląd i nazwa naprowadzą was na odpowiedni trop. Tak, białoruski pojazd to replika 3-kołowego samochodu Morgan Threewheeler.

Białoruski Morgan Threewheeler na pedały
Jednak w odróżnieniu od angielskiego pierwowzoru, umieszczony między przednimi kołami silnik V2 Ekomobila to jedynie atrapa. Białoruski Morgan jest bowiem... rowerem. Kierowca siłą nóg napędza tylne koło za pośrednictwem 3-biegowej przekładni Shimano. Dla leniwych lub pokonujących dłuższe dystanse firma Ekomobil przewidziała też wersję z dodatkowym silnikiem elektrycznym. Przy pełnym naładowaniu baterii pozwala on przejechać 30-40km bez pedałowania, a maksymalna prędkość białoruskiego Morgana to 40km/h.

Skorupa nadwozia Ekomobila jest wykonana z kompozytów, pojazd ma 24-calowe koła i wnętrze wykończone naturalnymi materiałami: skórą i drewnem. I najważniejsza informacja dla chętnych na Morgana dla aktywnych: Ekomobil kosztuje od 2500 do 3000 euro. Cena zależy m.in. od ewentualnych dodatków, a dokupić można chociażby oświetlenie wnętrza, kwarcowy zegar czy odtwarzacz MP3. Nie jest tanio, ale za oryginał ze spalinowym silnikiem trzeba zapłacić równowartość ponad 42 tys. euro...
Tematy w artykule: Morgan motorower

Podobne wiadomości:

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Morgan czaruje teaserem nowego modelu

Aktualności 2015-02-24

Nowy Morgan na Geneva Motor Show

Nowy Morgan na Geneva Motor Show

Aktualności 2015-02-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.