mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biały najczęściej wybieranym kolorem w 2014

Biały najczęściej wybieranym kolorem w 2014

Końcówka roku dostarcza nam zwykle różnorakich podsumowań, statystyk i analiz. Jedna z nich pokazuje, że najczęściej wybieranym kolorem nadwozia w nowych autach był odcień biały. Oczywiście mówimy o samochodach zakupionych w 2014 roku.

Biały najczęściej wybieranym kolorem w 2014
Amerykańska firma PPG Industries, która swoją działalność opiera na przemyśle chemicznym i produkcji farb opublikowała ciekawy raport. Wynika z niego, że kolor biały, po raz kolejny był najpopularniejszym odcieniem, wybieranym przy zakupie nowego auta w mijającym roku.

Aż 1/4 klientów, którzy w zeszłym roku zakupili nowy samochód zdecydowało się na biały kolor nadwozia. Według PPG Industries  w tym roku lakier ten jest jeszcze bardziej popularny - wybrało go 28% klientów wszystkich nowych aut. Drugie miejsce zajął odcień czarny(18%), trzecie srebrny i szary z wynikiem 13%.

W Północnej Ameryce 23% zakupionych aut w tym roku miało biały kolor nadwozia, czarny 18%, szary 16%. Na Starym Kontynencie jeden na cztery sprzedane auta był biały, 15% ze wszystkich to czarne modele, a 14% pokryte są szarym lakierem. Kolejne dane dotyczą Afryki Południowej. W tamtejszym regionie najpopularniejszym kolorem nadwozia był biały i srebrny - oba po 32% wszystkich kolorów nadwozi. Drugie miejsce przypadło dla koloru czarnego(13%), tuż przed szarym 13%. W Azji 31% klientów decydowało się na zakup nowego auta w białym odcieniu. Na drugim miejscu pojawił się kolor czarny(20%) i srebrny(12%).

Na koniec mała ciekawostka. Otóż PDG Industries prorokuje, że w przyszłym roku klienci częściej będą decydować się na zakup naturalnych kolorów jak pomarańczowy, brązowy, ale i odcienie metaliczne np. złoty czy różowy. A wy jaki kolor nadwozia preferujecie?
Tematy w artykule: kolor nadwozia zmiana koloru

Podobne wiadomości:

Polacy pobili rekord

Polacy pobili rekord

Aktualności 2014-07-22

Lexus wybrał nazwę dla nowego koloru

Lexus wybrał nazwę dla nowego koloru

Samochody luksusowe 2014-06-26

Komentuj:

~ulik 2014-12-10

Bialy bez doplat? Bieda panie, bieda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic