mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bielski Fiat-GM zwiększa moce

Bielski Fiat-GM zwiększa moce

W miarę dalszego wzrostu wielkości produkcji, która wynosić będzie ponad 700 tysięcy sztuk rocznie bielski Fiat-GM Powertrain planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejnych 300 pracowników. Obecnie z taśmy schodzi 2,4 tys. silników na dobę. Produkcja nowego silnika Diesla - to podstawowy i jedyny, jak na razie, cel działania spółki.

Bielski Fiat-GM zwiększa moce

Inwestycja związana z uruchomieniem silnika 1.3 SDE pochłonęła blisko 370 milionów euro i dała pracę ponad 1350 osobom zatrudnionym obecnie w zakładzie. W 2003 roku przyjęto do pracy 405 nowych pracowników. W miarę dalszego wzrostu wielkości produkcji, która wynosić będzie ponad 700 tysięcy sztuk rocznie przewidywany jest dalszy wzrost zatrudnienia o kolejnych 300 pracowników. Będzie to możliwe tylko dzięki pracy maszyn 6 dni w tygodniu i wprowadzeniu nowego systemu pracy polegającego na tym, że pracownicy będą pracować średnio 5 dni w tygodniu w czteromiesięcznym okresie rozliczeniowym.

Zakład ma 105 dostawców krajowych i zagranicznych, z czego 24 - to dostawcy z Polski (23%). Nowy silnik w głównej mierze zaspakaja potrzeby eksportowe i jest montowany w samochodach produkowanych przez Fiata i General Motors.

FIAT-GM Powertrain Polska jest obecnie największym pracodawcą i zakładem produkcyjnym na Podbeskidziu oraz posiada duże doświadczenie w produkcji silników i skrzyń biegów. Praca odbywa się w systemie trzyzmianowym.

Przeczytaj także:

Pierwszy milion 1.3 SDE!

Zobacz galerię:

Turbo napęd FIAT-GM 


Podobne wiadomości:

Pierwszy milion 1,3 SDE!

Pierwszy milion 1,3 SDE!

Aktualności 2005-11-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.