mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biomodele Renault

Biomodele Renault

Na wystawie International Agricultural Show w Paryżu, która odbędzie się w dniach 3-11 marca, Renault zaprezentuje swoją obecną gamę modeli napędzanych biopaliwami.

Biomodele Renault


Francuska firma mocno w ostatnim okresie zintensyfikowała swoje prace nad tym rodzajem alernatywnego paliwa. Efektem jest flota trzech modeli, które są lub w krótkim czasie będą obecne w sprzedaży. Pierwszym i jedynym jak dotąd modelem osobowym marki Renault, do którego napędu można będzie wykorzystywać biopaliwa, będzie Renault Megane. Jest to też pierwszy model Renault napędzany bioetanolem E85. Do tego typu napędu został dostosowany silnik benzynowy 1.6 16V o mocy 110 KM. Będzie on mógł być napędzany zarówno "czystą" benzyną, jak i mieszanką E85. Ta wersja silnikowa została oparta na modelu obecnym od 2004 roku na rynku brazylijskim, który zasilany jest paliwem E100.
 
Do 2009 roku, według szacunków Renault, aż 50% sprzedawanych aut w wersji benzynowej tej francuskiej marki będzie przystosowanych także do biopaliwa E85.
 
Pod koniec zeszłego roku w gamie Renault pojawiły się modele Trafic 2.0 dCi oraz Master 2.5 dCi przystosowane do tankowania biodiesla B30. Kosztujące podobnie do wersji ze standardowym silnikiem wysokoprężnym auta przeznaczone są raczej do firm posiadających duże floty własnych pojazdów, które mają dostęp do specyficznych pomp. Do 2009 r. wszystkie auta Renault z dieslami mają być dostosowane do tego rodzaju paliwa. Na wystawie w Paryżu zaprezentowany zostanie także silnik 1.5 dCi. Ta 85-konna jednostka będzie najprawdopodobniej pierwszą, jaka pojawi się w modelach osobowych Renault i będzie mogła być zasilana biodieslem z 30-procentową mieszanką biokomponentów.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Renault

 Czytaj także:

Saab w 100% na bioetanol (2007-02-15)

Peugeoty i Citroeny z E85 (2006-12-05)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Trafic
Renault Trafic
Cena podstawowa już od: 90 897 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Renault Master
Renault Master
Cena podstawowa już od: 118 387 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.
Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: Megane II Trafic Master Megane

Podobne wiadomości:

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.