mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biopaliwa z Konina

Biopaliwa z Konina

Władze Konina podpisały list intencyjny z właścicielami firmy CHEMAT dotyczący budowy zakładu do produkcji biopaliw w Koninie. Rezultatem tej inwestycji ma być utworzenie przez inwestora w okresie najbliższych 5 lat 100 nowych miejsc pracy, a także zwiększenie zbytu i opłacalności lokalnej produkcji rolniczej. Koszt inwestycji szacowany jest na 55 milionów zł.

W myśl porozumienia inwestor wyraził gotowość zrealizowania w I etapie na terenie Konina inwestycji polegającej na budowie zaplecza techniczno - produkcyjnego (hala produkcyjna oraz budynek biurowo - konstrukcyjny), budowie linii technologicznej do rektyfikacji oraz odwadniania bioetanolu - II etap, budowie gorzelni wytwarzającej półprodukty do produkcji bioetanolu III etap oraz budowie linii technologicznej do rektyfikacji oraz odwadniania bioetanolu - II etap, budowie gorzelni wytwarzającej półprodukty do produkcji bioetanolu III etap oraz budowie linii technologicznej do produkcji biogazu skojarzonego z produkcją energii elektrycznej i cieplnej.


Przeczytaj także:

Polmos Wrocław i Akwawit Leszno: fuzja i produkcja (2006-12-11)

ElstarOils wchodzi do strefy (2006-04-26)

 

Tematy w artykule: wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.