mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biopaliwo albo gwarancja

Biopaliwo albo gwarancja

Kierowcy wyposażonych w silnik Diesla aut marki Skoda od przyszłego roku będą musieli pilnie patrzeć na dystrybutor - twierdzi "Rzeczpospolita". Jeśli wybiorą do swoich pojazdów paliwo z 20-proc. zawartością biokomponentów, wówczas mogą mieć problemy z gwarancją.

Biopaliwo albo gwarancja
Dotyczy to silników wyprodukowanych po 1 lipca bieżącego roku. Nad podobnymi ograniczeniami zastanawiają się też inni producenci samochodów w obawie, że zbyt dużo biokomponentów w paliwie będzie źle wpływać na pracę silnika.

Według gazety "Rzeczpospolita", Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej dopuściła stosowanie do 20% dodatków roślinnych w paliwach. "Zgodnie z normami europejskimi towar sprzedawany jako olej napędowy może mieć do 5% biododatków - powiedział Jakub Faryś ze Związku Motoryzacyjnego SOIS.

Czytaj także:

Nowe zasady monitorowania paliw 2006-09-18

Biopaliwa na start 2006-09-14

Za mało biopaliwa z Unii Europejskiej 2006-07-24

Komentuj:

~Pawel 2006-11-07

mam diesla TDCI i od razu oświadczałem, że nie zamierzam tankować takiej mieszanki z bio"czymś tam" - notabene aver ma słuszna rację - ropa+ woda + Bio"śmiecie" - gwarantuje wizyty w serwisie a juą na pewno wtryskiwacze nie pociągną długo! Inaczej ma się sprawa ze straszymi wolnossaczami!

~aver 2006-11-03

Przed kazdym tankowaniem bede bral kopie certyfikatu jakosci danej partii... Nowe rządowe przepisy swiadcza tylko o kompetencji rządzących, a w zasadzie ich niekompetencji! Niedosc ze paliwo zdrozeje to jeszcze bedzie gorszej jakosci, co w polączeniu z dzisiejsza jakościa paliwa da rezutat katastrofalny! (75% wody, 20% "bio" dodatkow, i troche ropy zeby nie było). Az strach jezdzić!!!

~leos 2006-11-02

heheh i tak wlasnie bedzie, ustawy beda umozliwiac produkcje biopaliw, a koncerny beda skutecznie je ograniczac, zapewne do czasu, az stanie sie to bardziej oplacalne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.