mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

15 marca 2006 r. w Bratysławie odbyło się uroczyste otwarcie przez koncern PSA Peugeot Citroen Biura Zakupów dla krajów Europy Centralnej. Inauguracja biura związana jest z uruchomieniem wkrótce w Trnavie na Słowacji, kolejnej fabryki samochodów tego koncernu.

Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

Nowy zakład, z którego zjadą pierwsze auto jeszcze w tym roku, będzie opuszczało 300.000 pojazdów rocznie. Wartość inwestycji szacowana jest na 700 milionów euro. Biuro Zakupów będzie działało właśnie przy tej fabryce. Podczas uroczystości przedstawiciele organizacji reprezentujących poddostawców: ZAP (Słowacja), SAP (Czechy), PIM (Polska) i MAJOSZ (Węgry) prezentowali przemysł motoryzacyjny w poszczególnych krajach.

Przedstawiciele poszczególnych działów zakupów koncernu (Philippe Lefevre - Powertrain and Chassis Units, Jean-Baptiste Formery - industrial equipment & Servicesn), przekazali założenia PSA do współpracy z potencjalnymi poddostawcami. Poddstawcy mogli zapoznać się z kryteriami oraz planami zakupowymi koncernu. Polskich poddostawców reprezentowali, m.in.: ZM Postęp, Dam-rob, Gedia Polska, Śrubex, Kuźnia Jawor, Odlewnie Polskie oraz ZEM Ełk.

Koncern PSA Peugeot Citroen sprzedał w 2005 r. 3.390.000 aut na całym świecie i jest obecnie drugim producentem pojazdów w Europie z 14,3% udziałem w rynku. W ramach strategii PSA uruchomił trzy własne platformy, trzy platformy w kooperacji z innymi producentami pojazdów oraz kilka platform dla napędów pojazdów. Celem tych działań jest m.in. redukcja kosztów oraz czasu rozwoju nowych produktów. Aby to osiągnąć w sieć dostawców zaangażowach będzie coraz więcej firm z krajów wiodących w konkurencyjności (Mescosur, Środkowa-Wschodnia Europa, Chiny). Obecnie tylko 10% wszystkich zakupów koncernu pochodzi z tych krajów. Do 2010 r. planuje się wzrost udziału do 25-45%. Obecnie PSA ma zidentyfikowanych 375 poddostawców i około 40 zostało zakwalifikowanych do RFQ dla PSA Peugeot Citroen.

Przeczytaj także:

Polscy poddostawcy w PSA (2005-07-19)

 


Podobne wiadomości:

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

NSG Group wśród świętokrzyskich gigantów

Aktualności 2014-12-08

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.