mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

15 marca 2006 r. w Bratysławie odbyło się uroczyste otwarcie przez koncern PSA Peugeot Citroen Biura Zakupów dla krajów Europy Centralnej. Inauguracja biura związana jest z uruchomieniem wkrótce w Trnavie na Słowacji, kolejnej fabryki samochodów tego koncernu.

Biuro Zakupów PSA Citroen Peugeot dla Europy Centralnej

Nowy zakład, z którego zjadą pierwsze auto jeszcze w tym roku, będzie opuszczało 300.000 pojazdów rocznie. Wartość inwestycji szacowana jest na 700 milionów euro. Biuro Zakupów będzie działało właśnie przy tej fabryce. Podczas uroczystości przedstawiciele organizacji reprezentujących poddostawców: ZAP (Słowacja), SAP (Czechy), PIM (Polska) i MAJOSZ (Węgry) prezentowali przemysł motoryzacyjny w poszczególnych krajach.

Przedstawiciele poszczególnych działów zakupów koncernu (Philippe Lefevre - Powertrain and Chassis Units, Jean-Baptiste Formery - industrial equipment & Servicesn), przekazali założenia PSA do współpracy z potencjalnymi poddostawcami. Poddstawcy mogli zapoznać się z kryteriami oraz planami zakupowymi koncernu. Polskich poddostawców reprezentowali, m.in.: ZM Postęp, Dam-rob, Gedia Polska, Śrubex, Kuźnia Jawor, Odlewnie Polskie oraz ZEM Ełk.

Koncern PSA Peugeot Citroen sprzedał w 2005 r. 3.390.000 aut na całym świecie i jest obecnie drugim producentem pojazdów w Europie z 14,3% udziałem w rynku. W ramach strategii PSA uruchomił trzy własne platformy, trzy platformy w kooperacji z innymi producentami pojazdów oraz kilka platform dla napędów pojazdów. Celem tych działań jest m.in. redukcja kosztów oraz czasu rozwoju nowych produktów. Aby to osiągnąć w sieć dostawców zaangażowach będzie coraz więcej firm z krajów wiodących w konkurencyjności (Mescosur, Środkowa-Wschodnia Europa, Chiny). Obecnie tylko 10% wszystkich zakupów koncernu pochodzi z tych krajów. Do 2010 r. planuje się wzrost udziału do 25-45%. Obecnie PSA ma zidentyfikowanych 375 poddostawców i około 40 zostało zakwalifikowanych do RFQ dla PSA Peugeot Citroen.

Przeczytaj także:

Polscy poddostawcy w PSA (2005-07-19)

 


Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.