mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Błędy w produkcji Mazdy 6

Błędy w produkcji Mazdy 6

Możliwe błędy w procesie produkcyjnym są powodem zorganizowania przez Mazdę kampanii serwisowej, w której do serwisów japońskiego producenta zostanie wezwanych 150 egzemplarzy nowej generacji "szóstki".

Błędy w produkcji Mazdy 6
Mazda Motor Logistics Europe Oddział w Polsce, oficjalny importer samochodów marki Mazda na naszym rynku, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach modelu Mazda 6 (wersja GJ), wyprodukowanych w Japonii, w okresie od 31 lipca 2012 r. do 9 marca 2013 r., mógł zostać wmontowany jeden z wadliwych elektronicznych komponentów konwertera (przetwornika napięcia) DC/DC, odpowiedzialny za zapobieganie zakłóceniom fal radiowych.

W czasie jego produkcji mogło dojść do błędu, który może spowodować niewłaściwe funkcjonowanie konwertera, a w najgorszej sytuacji może doprowadzić do jego przegrzania i zapłonu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą łącznie objętych jest 150 egzemplarzy modelu Mazda 6.

Przedsiębiorca poinformował właścicieli samochodów listem poleconym o możliwości wystąpienia usterki oraz konieczności przeprowadzenia naprawy. Wszystkim klientom na czas naprawy zostały zapewnione samochody zastępcze. Naprawa polega na wymianie konwertera DC/DC, a także na sprawdzeniu oraz nałożeniu dodatkowych osłon na przewody prądowe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 6 2.0 SkyActiv-G: będzie bitwa

auto motor i sport 0000-00-00

Nie jest szlachetnie urodzona, ale nadrabia urodą i wykształceniem. Wygląda świetnie, jeździ bardzo dobrze, ma kilka niezwykłych rozwiązań i zapewnia mnóstwo miejsca pasażerom. Ale sporo kosztuje. W teście – nowa Mazda 6.

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.