mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bogactwo nowości drogą do sukcesu

Bogactwo nowości drogą do sukcesu

Dobre wyniki Citroena w pierwszej połowie roku

Pierwsza połowa 2003 roku była pomyślna dla Citroëna dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży, bogatej ofercie nowych produktów i dobremu początkowi sezonu rajdowego.

W 2002 roku Citroën szósty raz z rzędu osiągnął rekord: na świecie sprzedano 1 312 000 samochodów tej marki. W pierwszej połowie 2003 roku producent udowodnił, że jest w stanie umocnić swoją pozycję na poszczególnych rynkach.

W okresie tym Citroën, sprzedając 726 000 samochodów, odnotował wzrost sprzedaży o 10,7% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

W Europie Zachodniej ilość rejestrowanych samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych Citroëna wzrosła o 7,4%, podczas gdy cały rynek odnotował spadek o 2,8%.

W pozostałych rejonach świata, wbrew wskaźnikom ekonomicznym i koniunkturalnym, często niekorzystnym dla sektora motoryzacyjnego, Citroën dał dowód dynamizmu zwiększając sprzedaż o 29,2%.

Pierwsza połowa 2003 roku zakończyła się wylansowaniem C3 Pluriel.

Od momentu wprowadzenia na rynek w większości krajów europejskich, ten wyjątkowy samochód, o wielu możliwościach konfiguracji, zamówiony został na świecie w ilości przekraczającej 15 000 egzemplarzy.

C3 Pluriel, Uhonorowany tytułem "Kabriolet roku 2003" na Salonie w Genewie, to samochód najbezpieczniejszy w swoim segmencie i jednocześnie we wszystkich segmentach samochodów ze zdejmowanym dachem, co zostało przetestowane przez EuroNCAP. C3 Pluriel otrzymał w tym teście 4 gwiazdki.

Inna zmiana w gamie C3 to możliwość wyposażenia wersji berline w nowy system informacyjny. Sterowany głosem lub ręcznie i wyposażony w kolorowy ekran 16/9, system ten spełnia trzy zasadnicze funkcje: systemu audio (radio i CD), nawigacji i zestawu głośnomówiącego do telefonu GSM.

Dzięki dobrym wynikom sprzedaży C3 (ponad 340 000 egzemplarzy tego modelu zostało sprzedanych od momentu jego wylansowania w marcu 2002 roku), Citroën wzmocnił swoją pozycję w segmencie samochodów kompaktowych.

W sporcie samochodowym początek tego roku niezaprzeczalnie kojarzy się z potrójnym, historycznym zwycięstwem w Rajdzie Monte Carlo oraz triumfem Carlosa Sainza w Rajdzie Turcji, w czasie którego Xsara WRC zadebiutowała na nawierzchni szutrowej.

W kolejnych miesiącach padły następne doskonałe wyniki: hiszpańska załoga Sainz - Marti zajęła drugie miejsce w Rajdzie Argentyny, a Sébastien Loeb i Daniel Elena uzyskali trzecie miejsce w całkiem niedawno odbytym Rajdzie Cypru.

W połowie sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata Marka plasuje się jako druga w Mistrzostwach Świata Producentów. W Mistrzostwach Świata Kierowców Carlos Sainz jest na drugim miejscu i brakuje mu tylko jednego punktu do lidera. Sébastien Loeb i Colin McRae zajmują odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Zostało jeszcze siedem wyścigów, z których najbliższy odbędzie się w Niemczech, w Treves, tam, gdzie rok wcześniej Sébastien Loeb odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w klasie WRC.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.