Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki

Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki

Hutnictwo i zbrojeniówka to sektory, które najbardziej ucierpiały z powodu kryzysu - oceniają przedstawiciele Regionalnego Sekretariatu Przemysłu Metalowego. W hutnictwie produkcja spadła aż o 50 procent.

Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki
- Mamy żal do polskiego rządu, że nie wsparł naszej branży. W innych krajach Unii Europejskiej rządy pomagały swoim hutom, dzięki czemu tam ten sektor lżej odczuły skutki kryzysu - mówi Andrzej Karol, przewodniczący Regionalnej Sekcji Hutnictwa.
Na szczęście w tym roku nie doszło w hutnictwie wielkiej fali zwolnień. Z ponad 5 tys. ludzi zwolnionych z pracy w polskim hutnictwie w ciągu 9 miesięcy tego roku większość stanowili pracownicy ArcelorMittal Poland SA, którzy skorzystali z programu dobrowolnych odejść. - Program jeszcze trwa, więc za wcześnie na podsumowania. Sytuacja na rynku stali jest trudna i jesteśmy pełni obaw przed nadchodzącym rokiem - mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w Hucie Katowice.

Z ogromnymi problemami boryka się sektor zbrojeniowy, choć to nie tylko skutek kryzysu, ale też efekt zaniedbań ze strony obecnego rządu i poprzednich rządów. W naszym regionie działa kilka dużych zakładów przemysłu zbrojeniowego i wszystkie mają kłopoty, a ludzie tracą prace. W Bumarze-Łabędy w ostatnich miesiącach zwolniono 400 osób, a to niestety nie jest koniec.

Podobne wiadomości:

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.