mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki

Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki

Hutnictwo i zbrojeniówka to sektory, które najbardziej ucierpiały z powodu kryzysu - oceniają przedstawiciele Regionalnego Sekretariatu Przemysłu Metalowego. W hutnictwie produkcja spadła aż o 50 procent.

Bolesny kryzys dla hutnictwa i zbrojeniówki
- Mamy żal do polskiego rządu, że nie wsparł naszej branży. W innych krajach Unii Europejskiej rządy pomagały swoim hutom, dzięki czemu tam ten sektor lżej odczuły skutki kryzysu - mówi Andrzej Karol, przewodniczący Regionalnej Sekcji Hutnictwa.
Na szczęście w tym roku nie doszło w hutnictwie wielkiej fali zwolnień. Z ponad 5 tys. ludzi zwolnionych z pracy w polskim hutnictwie w ciągu 9 miesięcy tego roku większość stanowili pracownicy ArcelorMittal Poland SA, którzy skorzystali z programu dobrowolnych odejść. - Program jeszcze trwa, więc za wcześnie na podsumowania. Sytuacja na rynku stali jest trudna i jesteśmy pełni obaw przed nadchodzącym rokiem - mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w Hucie Katowice.

Z ogromnymi problemami boryka się sektor zbrojeniowy, choć to nie tylko skutek kryzysu, ale też efekt zaniedbań ze strony obecnego rządu i poprzednich rządów. W naszym regionie działa kilka dużych zakładów przemysłu zbrojeniowego i wszystkie mają kłopoty, a ludzie tracą prace. W Bumarze-Łabędy w ostatnich miesiącach zwolniono 400 osób, a to niestety nie jest koniec.

Podobne wiadomości:

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie inwestują w Invest-Parku

Japońskie firmy motoryzacyjne chętnie...

Aktualności 2014-10-21

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.