mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolid F1 przemknie po ulicach Warszawy

Bolid F1 przemknie po ulicach Warszawy

Już za niespełna półtora miesiąca Warszawa stanie się stolicą Formuły 1. Na początku czerwca odbędzie się ING Renault F1 Roadshow, czyli przejazd prawdziwego bolidu Formuły 1 ulicami miasta, któremu towarzyszyć będzie wizyta dwukrotnych mistrzów świata F1 w klasyfikacji producentów - zespołu ING Renault F1 Team.

Bolid F1 przemknie po ulicach Warszawy

Warszawa jest jednym z zaledwie sześciu miast na świecie, które będą miały szansę na zorganizowanie ulicznego pokazu w 2007 roku. Poza naszą stolicą bolid Renault będzie jeździł ulicami Johannesburga, Rotterdamu, Bukaresztu, Meksyku i Dubaju. Roadshow to niepowtarzalna możliwość usłyszenia silników bolidu F1 w sercu miasta, na żywo i całkowicie za darmo – mówi Arnaud Barral, prezes Renault Polska, które jest organizatorem imprezy. Jest to niepowtarzalna okazja na zobaczenie z bliska Formuły 1, szansa na poznanie kulis tego sportu i spotkanie się z gwiazdami F1.

Święto Formuły 1 będzie trwało w stolicy Polski w dniach 2-3 czerwca. Na cały wyścigowy weekend Most Świętokrzyski i Wybrzeże Kościuszkowskie zamienią się w uliczny tor Formuły 1, po którym w niedzielę, 3 czerwca, będzie pędził mistrzowski bolid Renault, prowadzony przez jednego z głównych kierowców zespołu. Przejazd bolidu będzie poprzedzała widowiskowa parada samochodów rajdowych, osobowych i zabytkowych, a atmosferę porównywalną do tych, jakie panują na wyścigach Formuły 1, zagwarantują także dodatkowe atrakcje dostępne w miasteczku F1, które powstanie na tyłach Biblioteki Uniwersyteckiej.

Komentuj:

~stefan 2007-04-22

To fakt trzeba dobrze sprawdzic trase lub podwyzszyc zawieszenie pojazdu

~jaro 2007-04-21

wydaje się ze organizatorom coś umknęło. Jakoś nie potrafię wyobrazić sobie przejazdu bolidu F1(vide budowa bolidu zwłaszcza prześwit pod pojazdem) po ulicach jakiegokolwiek polskiego miasta.Chyba,ze na lawecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.