mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolid, śnieg, lód i tor Nurburgring

Bolid, śnieg, lód i tor Nurburgring

Nie ma na świecie toru, który wzbudzał by tyle emocji co Nürburgring. Dziennikarze, kierowcy wyścigowi czy zwykli zjadacze chleba, którzy mogli poczuć czym jest "Zielone Piekło" mają wielki respekt do tego toru. Są jednak tacy, którym wydaje si, że mogą drwić z "Północnej Pętli”.

Bolid, śnieg, lód i tor Nurburgring
Andy Gülden, szef instruktorów Nürburgring Driving Academy postanowił zadrwić z toru Nürburgring i wybrał się na przejażdżkę po ośnieżonym i oblodzonym  torze bolidem podobnym do tych, które startują w różnych seriach wyścigowych. Auto wyposażone jest w silnik o pojemności 1.2 litra, czterocylindrowy osiągający moc 140 KM. Jednostka jest sprzężona z skrzynią sekwencyjną 6-biegową. Bolid stworzony jest na bazie monocoque z włókna węglowego co zapewnia wagę 465 kg. Poniżej możecie zobaczy

Trzeba mieć więlką odwagę by porwać się na jazdę bolidem po oblodzonym i zaśnieżonym torze. Widać Andy Gülden zrobił już tyle okrążeń toru Nürburgring, że potrzebował nowych doznań. Wszak wszystko człowiekowi może się znudzić. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląd przejażdżka Güldena:

Podobne wiadomości:

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na Nürburgringu

Corvetta szybsza od Nissana GT-R Nismo na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Koniec z rekordami na Nurburgringu

Koniec z rekordami na Nurburgringu

Aktualności 2015-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.