mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bolidem na wysokość 5 602 metrów

Bolidem na wysokość 5 602 metrów

Podczas gdy Sebastian Vettel zapewnił sobie drugie z rzędu Mistrzostwo Świata Formuły 1, stając się tym samym najmłodszym, podwójnym Mistrzem Świata w historii, zespół Red Bull Racing nie próżnował i bił kolejne, ekstremalne rekordy - tym razem w Indiach.

Bolidem na wysokość 5 602 metrów
Neel Jani poprowadził bolid Red Bull Racing przez słynną przełęcz Khardung-La na rekordowej wysokości 5 602 metrów! Ta najwyżej położona przejezdna droga na świecie leży w indyjskiej części Himalajów, nieopodal miasta Leh. Świat Formuły 1 nigdy wcześniej nie był świadkiem przejażdżki wyścigowego bolidu po tak wyzywającym i trudnym terenie! Północ Indii to dość ekstremalny, jak na jazdę bolidem, region Indii. Podczas  podróży na szczyt, Neel minął słynny klasztor Tikse, zatrzymał się koło stupy Shanti oraz zmierzył się z słynnymi drogami South Pullu. Na swojej drodze, dwudziestoośmioletni Szwajcar został także serdecznie przywitany przez premiera stanu Dżammu i Kaszmiru - Omara Abdullaha.

Anthony Ward, szef marki Red Bull Racing powiedział: "To coś w rodzaju testamentu załogi inżynierów Red Bull Racing - nigdy wcześniej bolid F1 nie znalazł się na wysokości 5 602 metrów, startując z poziomu 3 353 metrów i przemierzając wcześniej tak trudną trasę. Również logistycznie, ten projekt potwierdza nieustanne zaangażowanie teamu Red Bull Racing, który wciąż przesuwa granice tego sportu."

Mimo iż Neel Jani ma dopiero 27 lat i można nazwać go weteranem podobnych projektów - wcześniej "zaliczył" południowoafrykańską Górę Stołową - to z pewnością na długo zapamięta indyjską wyprawę. "Spośród wszystkich miejsc na świecie, po których jeździłem to przełęcz Khardung La zrobiła na mnie największe wrażenie. Himalaje są wspaniałe, nigdy tego nie zapomnę!" - powiedział Jani.
Tematy w artykule: bolid Red Bull

Podobne wiadomości:

Bolidy wystrzelone w niebo

Bolidy wystrzelone w niebo

Aktualności 2014-06-27

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.