mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boom tanich aut

Boom tanich aut

Tanie samochody powoli wkradają się do Europy, ale w państwach rozwijających się takich jak Brazylia, Rosja, Indie czy Chiny przeżywają prawdziwy boom. Do 2018 roku liczba korzystnych cenowo aut w tych krajach może wynieść łącznie nawet 18 mln sztuk.

Boom tanich aut
Skąd takie prognozy? Otóż większa część globalnego wzrostu sprzedaży samochodów pochodzi z krajów, które obecnie przeżywają swój boom gospodarczy. Do tej grupy zaliczają się właśnie Chiny, Indie, Rosja czy Brazylia. Obecnie ponad trzy miliardy ludzi czeka w tych państwach na nowy samochód. Tak potężna grupa klientów jest więc przyzwoitym kąskiem dla producentów tanich aut.

Będąca aktualnie na ustach niemal wszystkich fachowców branży motoryzacyjnej indyjska firma TATA, która chce zaoferować na światowym rynku właśnie taki tani model o nazwie Nano kalkuluje, że rocznie będzie w stanie dostarczyć do klientów 350 000 sztuk modelu. W późniejszym czasie liczba ta ma ulec już podwojeniu. W Europie ten pojazd pojawi się najwcześniej dopiero za 4 lata. "Najtańszy samochód świata" - kosztujący obecnie 1.700 euro - musi jednak uzyskać najpierw europejską homologację, a do tego konieczne jest przeprowadzenie kilku zmian w konstrukcji auta - tylna kanapa bez zagłówków oraz pasów bezpieczeństwa oraz tylko jedno lusterko boczne nie wchodzą w grę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Nano Wszystko o Tata
Tematy w artykule: tanie samochody Tata Tata Nano

Podobne wiadomości:

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.