mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boom tanich aut

Boom tanich aut

Tanie samochody powoli wkradają się do Europy, ale w państwach rozwijających się takich jak Brazylia, Rosja, Indie czy Chiny przeżywają prawdziwy boom. Do 2018 roku liczba korzystnych cenowo aut w tych krajach może wynieść łącznie nawet 18 mln sztuk.

Boom tanich aut
Skąd takie prognozy? Otóż większa część globalnego wzrostu sprzedaży samochodów pochodzi z krajów, które obecnie przeżywają swój boom gospodarczy. Do tej grupy zaliczają się właśnie Chiny, Indie, Rosja czy Brazylia. Obecnie ponad trzy miliardy ludzi czeka w tych państwach na nowy samochód. Tak potężna grupa klientów jest więc przyzwoitym kąskiem dla producentów tanich aut.

Będąca aktualnie na ustach niemal wszystkich fachowców branży motoryzacyjnej indyjska firma TATA, która chce zaoferować na światowym rynku właśnie taki tani model o nazwie Nano kalkuluje, że rocznie będzie w stanie dostarczyć do klientów 350 000 sztuk modelu. W późniejszym czasie liczba ta ma ulec już podwojeniu. W Europie ten pojazd pojawi się najwcześniej dopiero za 4 lata. "Najtańszy samochód świata" - kosztujący obecnie 1.700 euro - musi jednak uzyskać najpierw europejską homologację, a do tego konieczne jest przeprowadzenie kilku zmian w konstrukcji auta - tylna kanapa bez zagłówków oraz pasów bezpieczeństwa oraz tylko jedno lusterko boczne nie wchodzą w grę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Nano Wszystko o Tata
Tematy w artykule: tanie samochody Tata Tata Nano

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic