mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce

BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce

Firma BorgWarner, będąca światowym potentatem w produkcji części samochodowych, rozpoczęła produkcję w nowym zakładzie w podrzeszowskiej Jasionce. W fabryce wytwarzane będą turbosprężarki m.in. na potrzeby zakładu Fiata w Bielsku-Białej.

BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce
Amerykański producent turbosprężarek do silników samochodowych, BorgWarner,  uruchomił nowy zakład w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Inwestycja jest szacowana na 18 mln dolarów. Zatrudnienie w fabryce turbosprężarek znalazło już 105 osób, a w najbliższym czasie niewykluczone jest jego zwiększenie.

W tej chwili firma pracuje w systemie dwuzmianowym, a jej pierwszym klientem jest polska fabryka koncernu Fiat w Bielsku-Białej. BorgWarner produkuje dla niej cztery modele turbosprężarek do silników diesla. Poza tym firma stara się o kolejnych odbiorców. Jeśli uda się pozyskać nowych klientów, to fabryka będzie pracować na trzy zmiany. Być może już w kwietniu tego roku firma będzie realizować dodatkowe zamówienia, które dadzą zatrudnienie kolejnym 20-30 osobom. Docelowo w podrzeszowskim zakładzie znajdzie zatrudnienie około 300 osób, które mają uczestniczyć w wytwarzaniu pół miliona turbosprężarek rocznie.

Koncern BorgWarner specjalizuje się m.in. w produkcji turbosprężarek do samochodów takich marek jak Ford, Toyota, BMW, General Motors grupa Volkswagena, Fiat i Renault.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.