Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce

BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce

Firma BorgWarner, będąca światowym potentatem w produkcji części samochodowych, rozpoczęła produkcję w nowym zakładzie w podrzeszowskiej Jasionce. W fabryce wytwarzane będą turbosprężarki m.in. na potrzeby zakładu Fiata w Bielsku-Białej.

BorgWarner rozpoczął produkcję w Jasionce
Amerykański producent turbosprężarek do silników samochodowych, BorgWarner,  uruchomił nowy zakład w Jasionce, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Inwestycja jest szacowana na 18 mln dolarów. Zatrudnienie w fabryce turbosprężarek znalazło już 105 osób, a w najbliższym czasie niewykluczone jest jego zwiększenie.

W tej chwili firma pracuje w systemie dwuzmianowym, a jej pierwszym klientem jest polska fabryka koncernu Fiat w Bielsku-Białej. BorgWarner produkuje dla niej cztery modele turbosprężarek do silników diesla. Poza tym firma stara się o kolejnych odbiorców. Jeśli uda się pozyskać nowych klientów, to fabryka będzie pracować na trzy zmiany. Być może już w kwietniu tego roku firma będzie realizować dodatkowe zamówienia, które dadzą zatrudnienie kolejnym 20-30 osobom. Docelowo w podrzeszowskim zakładzie znajdzie zatrudnienie około 300 osób, które mają uczestniczyć w wytwarzaniu pół miliona turbosprężarek rocznie.

Koncern BorgWarner specjalizuje się m.in. w produkcji turbosprężarek do samochodów takich marek jak Ford, Toyota, BMW, General Motors grupa Volkswagena, Fiat i Renault.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj