mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Borg Warner będzie budować

Borg Warner będzie budować

Firma Borg Warner produkująca m.in. turbosprężarki dla takich odbiorców jak Volkswagen, Audi czy Toyota, podpisała ostateczną umowę, dotyczącą kupna gruntów pod inwestycję na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Borg Warner będzie budować
Amerykańska firma Borg Warner jest światowym potentatem, specjalizującym się w produkcji komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Głównymi odbiorcami są m.in. Volkswagen, Audi, Skoda, Fiat, Renault i Toyota. W fabrykach ulokowanych w 17 krajach, pracuje ponad 17 tys. osób.

Fakt podpisania ostatecznej umowy między Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Zygmuntem Cholewińskim, a przedstawicielem firmy Borg Warner Arnaldo Iezzim, przybliża planowaną od pewnego czasu inwestycję. Na 9,5 ha działce, znajdującej się w Parku Naukowo - Technologicznego w Jasionce, powstanie fabryka produkująca turbosprężarki. Firma Borg Warner planuje zainwestować blisko 50 mln zł. Budowa obiektu powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, co pozwoli na rozpoczęcie produkcji już na początku 2009 roku, przy której zatrudnienie znajdzie 150 osób. Liczba ta ma się podwoić do 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Mekka dla niewdzięcznych

auto motor i sport 0000-00-00

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~observer 2008-03-08

No Panie to se teraz fury podkręcimy ,bedzim mieli lepsze Zabawki.................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.