mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Borg Warner będzie budować

Borg Warner będzie budować

Firma Borg Warner produkująca m.in. turbosprężarki dla takich odbiorców jak Volkswagen, Audi czy Toyota, podpisała ostateczną umowę, dotyczącą kupna gruntów pod inwestycję na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Borg Warner będzie budować
Amerykańska firma Borg Warner jest światowym potentatem, specjalizującym się w produkcji komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Głównymi odbiorcami są m.in. Volkswagen, Audi, Skoda, Fiat, Renault i Toyota. W fabrykach ulokowanych w 17 krajach, pracuje ponad 17 tys. osób.

Fakt podpisania ostatecznej umowy między Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Zygmuntem Cholewińskim, a przedstawicielem firmy Borg Warner Arnaldo Iezzim, przybliża planowaną od pewnego czasu inwestycję. Na 9,5 ha działce, znajdującej się w Parku Naukowo - Technologicznego w Jasionce, powstanie fabryka produkująca turbosprężarki. Firma Borg Warner planuje zainwestować blisko 50 mln zł. Budowa obiektu powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, co pozwoli na rozpoczęcie produkcji już na początku 2009 roku, przy której zatrudnienie znajdzie 150 osób. Liczba ta ma się podwoić do 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Polskie drogi 2016-02-11

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~observer 2008-03-08

No Panie to se teraz fury podkręcimy ,bedzim mieli lepsze Zabawki.................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Poznaliśmy właśnie najnowszy produkt amerykańskiej marki Hennessey. To już oficjalne - Venom F5 ma być najszybszym autem na świecie.