mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Borg Warner będzie budować

Borg Warner będzie budować

Firma Borg Warner produkująca m.in. turbosprężarki dla takich odbiorców jak Volkswagen, Audi czy Toyota, podpisała ostateczną umowę, dotyczącą kupna gruntów pod inwestycję na terenie Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Borg Warner będzie budować
Amerykańska firma Borg Warner jest światowym potentatem, specjalizującym się w produkcji komponentów na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Głównymi odbiorcami są m.in. Volkswagen, Audi, Skoda, Fiat, Renault i Toyota. W fabrykach ulokowanych w 17 krajach, pracuje ponad 17 tys. osób.

Fakt podpisania ostatecznej umowy między Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Zygmuntem Cholewińskim, a przedstawicielem firmy Borg Warner Arnaldo Iezzim, przybliża planowaną od pewnego czasu inwestycję. Na 9,5 ha działce, znajdującej się w Parku Naukowo - Technologicznego w Jasionce, powstanie fabryka produkująca turbosprężarki. Firma Borg Warner planuje zainwestować blisko 50 mln zł. Budowa obiektu powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, co pozwoli na rozpoczęcie produkcji już na początku 2009 roku, przy której zatrudnienie znajdzie 150 osób. Liczba ta ma się podwoić do 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~observer 2008-03-08

No Panie to se teraz fury podkręcimy ,bedzim mieli lepsze Zabawki.................

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.