mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Borg Warner wybuduje fabrykę

Borg Warner wybuduje fabrykę

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego poinformował o spotkaniu, które miało miejsce 20 lutego bieżącego roku w Rzeszowie, podczas którego Marszałek Zygmunt Cholewiński podpisał umowę warunkową z firmą Borg Warner, która wybuduje fabrykę w Jasionce.

Borg Warner wybuduje fabrykę
Pod koniec 2007 roku radni sejmiku województwa podkarpackiego jednogłośnie podjęli decyzję o wystawieniu na sprzedaż terenu, przeznaczonego pod inwestycje, znajdującego się na terenie Jasionki. Firma Borg Warner, która deklarowała wcześniej chęć zakupu gruntu, w czasie spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, podpisała umowę warunkową w sprawie kupna tego terenu. W spotkaniu z Marszałkiem wziął udział pełnomocnik firmy Borg Warner, Arnoldo Lezzi oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Bogdan Rzońca i Dyrektor Departamentu Geodezji, Transportu i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Zofia Kochan.

Borg Warner, będący światowym potentatem w produkcji części samochodowych, planuje budowę fabryki produkującej turbosprężarki na działce o powierzchni 9,5 ha, położonej na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość inwestycji wyniesie około 50 mln zł. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest na marzec 2008, a rozpoczęcie produkcji na luty 2009 r. Początkowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie 150 osób, a do 2012 roku 300 osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech