mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Borg Warner wybuduje fabrykę

Borg Warner wybuduje fabrykę

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego poinformował o spotkaniu, które miało miejsce 20 lutego bieżącego roku w Rzeszowie, podczas którego Marszałek Zygmunt Cholewiński podpisał umowę warunkową z firmą Borg Warner, która wybuduje fabrykę w Jasionce.

Borg Warner wybuduje fabrykę
Pod koniec 2007 roku radni sejmiku województwa podkarpackiego jednogłośnie podjęli decyzję o wystawieniu na sprzedaż terenu, przeznaczonego pod inwestycje, znajdującego się na terenie Jasionki. Firma Borg Warner, która deklarowała wcześniej chęć zakupu gruntu, w czasie spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, podpisała umowę warunkową w sprawie kupna tego terenu. W spotkaniu z Marszałkiem wziął udział pełnomocnik firmy Borg Warner, Arnoldo Lezzi oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Bogdan Rzońca i Dyrektor Departamentu Geodezji, Transportu i Gospodarki Mieniem Urzędu Marszałkowskiego Zofia Kochan.

Borg Warner, będący światowym potentatem w produkcji części samochodowych, planuje budowę fabryki produkującej turbosprężarki na działce o powierzchni 9,5 ha, położonej na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Jasionce w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wartość inwestycji wyniesie około 50 mln zł. Rozpoczęcie budowy obiektu planowane jest na marzec 2008, a rozpoczęcie produkcji na luty 2009 r. Początkowo zatrudnienie w zakładzie znajdzie 150 osób, a do 2012 roku 300 osób.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.