mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych

Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych

Grupa Boryszew chce znaleźć się w pierwszej setce największych światowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego i to w ciągu najbliższych kilku lat. Aby to zrealizować Boryszew musi osiągnąć sprzedaż komponentów motoryzacyjnych na poziomie ok. 1,6 mld dolarów rocznie - obecnie ma około 1/5 tej wartości i to głównie z działalności w branżach chemiczno-metalurgicznych.

Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych
Roman Karkosik, główny udziałowiec stawia na przejęcia. Obecnie Grupa zainteresowana jest zakupem 8 firm motoryzacyjnych, z których największa ma 400 mln euro przychodów. Karkosik zakłada, że w ciągu przyszłego roku przeprowadzi przejęcie trzech z nich.

Trwają też działania związane z ekspansją przejmowanej grupy Maflow. Poza finalizowaną akwizycją spółki we Francji i planach budowy nowych zakładów w Indiach i Rosji, Boryszew analizuje m.in. uruchomienie produkcji własnej produkcji mieszanki gumowej w jednym z zakładów Maflow.

Grupa Boryszew składa się z ponad 40 spółek produkcyjnych i handlowych zlokalizowanych w kraju oraz zagranicą. W niełatwym, kryzysowym 2009 roku, Grupa Kapitałowa miała ponad 2,3 mld zł przychodów oraz ponad 52 mln zł zysku netto. Po przejęciu polskich zakładów Maflow, Grupa Boryszew stała się jednym z największych pracodawców prywatnych w Polsce z zatrudnieniem ponad 6000 etatów. Jednym z kluczowych obszarów działalności Grupy jest sprzedaż produktów dla sektora motoryzacyjnego, w tym: ołowiu i tlenków ołowiu na potrzeby przemysłu akumulatorowego; tlenków cynku na potrzeby przemysłu oponiarskiego; łożysk; taśm aluminiowych; płynów samochodowych (płyn i koncetraty chłodzące "Borygo", płyny hamulcowe); włókien ciętych do produkcji siedzeń.

Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando