mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych

Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych

Grupa Boryszew chce znaleźć się w pierwszej setce największych światowych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego i to w ciągu najbliższych kilku lat. Aby to zrealizować Boryszew musi osiągnąć sprzedaż komponentów motoryzacyjnych na poziomie ok. 1,6 mld dolarów rocznie - obecnie ma około 1/5 tej wartości i to głównie z działalności w branżach chemiczno-metalurgicznych.

Boryszew chce być w TOP 100 światowych dostawców motoryzacyjnych
Roman Karkosik, główny udziałowiec stawia na przejęcia. Obecnie Grupa zainteresowana jest zakupem 8 firm motoryzacyjnych, z których największa ma 400 mln euro przychodów. Karkosik zakłada, że w ciągu przyszłego roku przeprowadzi przejęcie trzech z nich.

Trwają też działania związane z ekspansją przejmowanej grupy Maflow. Poza finalizowaną akwizycją spółki we Francji i planach budowy nowych zakładów w Indiach i Rosji, Boryszew analizuje m.in. uruchomienie produkcji własnej produkcji mieszanki gumowej w jednym z zakładów Maflow.

Grupa Boryszew składa się z ponad 40 spółek produkcyjnych i handlowych zlokalizowanych w kraju oraz zagranicą. W niełatwym, kryzysowym 2009 roku, Grupa Kapitałowa miała ponad 2,3 mld zł przychodów oraz ponad 52 mln zł zysku netto. Po przejęciu polskich zakładów Maflow, Grupa Boryszew stała się jednym z największych pracodawców prywatnych w Polsce z zatrudnieniem ponad 6000 etatów. Jednym z kluczowych obszarów działalności Grupy jest sprzedaż produktów dla sektora motoryzacyjnego, w tym: ołowiu i tlenków ołowiu na potrzeby przemysłu akumulatorowego; tlenków cynku na potrzeby przemysłu oponiarskiego; łożysk; taśm aluminiowych; płynów samochodowych (płyn i koncetraty chłodzące "Borygo", płyny hamulcowe); włókien ciętych do produkcji siedzeń.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech