mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew kupi producenta uszczelnień samochodowych

Boryszew kupi producenta uszczelnień samochodowych

Boryszew złożył ofertę wiążącą na zakup Grupy SaarGummi z branży Automotive. Spółka zalicza się do grona największych producentów systemów uszczelnień na świecie z około 20% udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla rynku samochodowego. Największymi klientami są producenci marek Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford oraz Opel / General Motors i Porsche.

Boryszew S.A. złożył ofertę wiążącą na zakup:
  • aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi GmbH w upadłości
  • aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi Deutschland GmbH w upadłości
  • udziałów w spółkach zależnych oraz joint ventures należących do SaarGummi GmbH.

Podstawowym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa. Niezależnie od tego, w ciągu ostatnich lat Spółka rozpoczęła działalność produkcyjną na rynkach rozwijających się, takich jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny (kraje BRIC) oraz w USA, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji.

Udział dostaw poza rynkiem europejskim systematycznie rośnie, co jest związane z rozwojem rynku samochodowego krajów BRIC. Przewaga technologiczna SaarGummi wynika zarówno z doskonałego zaplecza R&D oraz unikalnego na świecie systemu endless sealing, pozwalającego na podawanie uszczelek na linię produkcji samochodów w systemie ciągłym. Produkty Grupy znajdują również zastosowania w nowoczesnym budownictwie i aeronautyce, w tym w elementach promów kosmicznych NASA.

Korzyści wynikające z synergii pomiędzy SaarGummi a Grupą Maflow, przejętą przez Boryszew SA w 2010 roku, związane będą z obniżeniem kosztów produkcji komponentów gumowych przez wykorzystanie własnych mikserów, scalenie funkcji centralnych oraz poprawę warunków cenowych przy wspólnych zakupach surowców. Wartość przedsiębiorstwa SaarGummi i spółek z nim powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

Grupa posiada 12 zakładów produkcyjnych (w tym 3 joint-venture) w: Niemczech, Brazylii, Czechach, Hiszpanii, USA, Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji, zatrudniających łącznie ponad 4 300 osób.

Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.