mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew kupi producenta uszczelnień samochodowych

Boryszew kupi producenta uszczelnień samochodowych

Boryszew złożył ofertę wiążącą na zakup Grupy SaarGummi z branży Automotive. Spółka zalicza się do grona największych producentów systemów uszczelnień na świecie z około 20% udziałem w światowym rynku uszczelek dynamicznych i statycznych dla rynku samochodowego. Największymi klientami są producenci marek Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford oraz Opel / General Motors i Porsche.

Boryszew S.A. złożył ofertę wiążącą na zakup:
  • aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi GmbH w upadłości
  • aktywów przedsiębiorstwa SaarGummi Deutschland GmbH w upadłości
  • udziałów w spółkach zależnych oraz joint ventures należących do SaarGummi GmbH.

Podstawowym rynkiem zbytu dla SaarGummi jest Europa. Niezależnie od tego, w ciągu ostatnich lat Spółka rozpoczęła działalność produkcyjną na rynkach rozwijających się, takich jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny (kraje BRIC) oraz w USA, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji.

Udział dostaw poza rynkiem europejskim systematycznie rośnie, co jest związane z rozwojem rynku samochodowego krajów BRIC. Przewaga technologiczna SaarGummi wynika zarówno z doskonałego zaplecza R&D oraz unikalnego na świecie systemu endless sealing, pozwalającego na podawanie uszczelek na linię produkcji samochodów w systemie ciągłym. Produkty Grupy znajdują również zastosowania w nowoczesnym budownictwie i aeronautyce, w tym w elementach promów kosmicznych NASA.

Korzyści wynikające z synergii pomiędzy SaarGummi a Grupą Maflow, przejętą przez Boryszew SA w 2010 roku, związane będą z obniżeniem kosztów produkcji komponentów gumowych przez wykorzystanie własnych mikserów, scalenie funkcji centralnych oraz poprawę warunków cenowych przy wspólnych zakupach surowców. Wartość przedsiębiorstwa SaarGummi i spółek z nim powiązanych przekracza 10% kapitałów własnych Boryszew S.A.

Grupa posiada 12 zakładów produkcyjnych (w tym 3 joint-venture) w: Niemczech, Brazylii, Czechach, Hiszpanii, USA, Chinach, Indiach, Rosji i na Słowacji, zatrudniających łącznie ponad 4 300 osób.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.