mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew kupił YMOS

Boryszew kupił YMOS

Boryszew podpisał umowę nabycia aktywów niemieckich spółek YMOS GmbH, YMOS Ubrig GmbH oraz YMOS Prenzlau GmbH. Grupa YMOS jest wiodącym europejskim producentem elementów plastikowych, galwanizowanych i chromowanych dla sektora automotive, w tym kompletnych zestawów otwierania drzwi samochodowych. Przejęcie aktywów Grupy YMOS to kolejny krok w rozwoju Grupy Boryszew jako międzynarodowego koncernu w branży automotive.

Boryszew kupił YMOS
W skład kupowanych aktywów wchodzą m. in. ruchomy majątek trwały i obrotowy, nieruchomości, wartości niematerialne i prawne, związana z przedsiębiorstwem wartość firmy („good will”), prawa wynikające z wybranych umów z kontrahentami (klientami i dostawcami).

Grupa YMOS jest wiodącym europejskim producentem elementów plastikowych, galwanizowanych i chromowanych dla sektora automotive, w tym kompletnych zestawów otwierania drzwi samochodowych. Produkuje także elementy w technice odlewu ze stopów metali, np. emblematy marek samochodów, zamki i klamki, oraz inne elementy wyposażenia samochodów.  Głównymi odbiorcami są firmy przemysłu samochodowego: VW, Audi, Daimler, Valeo, Bentley i Rolls – Royce a także Miele, znany producent sprzętu użytku domowego.

Przejęcie aktywów Grupy YMOS to kolejny krok w rozwoju Grupy Boryszew jako międzynarodowego koncernu w branży automotive. Boryszew SA nabył w 2010 i 2011 spółki Grupy Maflow (przewody motoryzacyjne), oraz spółki Grupy AKT/Theysohn (elementy plastikowe). Zakup Grupy YMOS przyniesie znaczne zwiększenie synergii kosztowych w Grupie AKT/Theysohn przez uwspólnienie parku maszynowego technologii wtrysku, oraz funkcji centralnych, min. R&D i sprzedaży. Pozwoli to Grupie Boryszew na wejście w obszar produkcji elementów galwanizowanych i chromowanych, których sprzedaż w przemyśle motoryzacyjnym systematycznie wzrasta . Nabywane aktywa zwiększą udział branży automotive w przychodach całej Grupy Boryszew do 40% – poinformował zarząd spółki Boryszew.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.