mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew przymierza się do zakupu zakładu automotive w Indiach

Boryszew przymierza się do zakupu zakładu automotive w Indiach

Spółka Boryszew S.A. podpisała kluczowe warunki dotyczące zakupu zakładu w Indiach, produkującego komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić w przeciągu 4-5 tygodni od daty podpisania Term Sheet.

- Zarząd Boryszew S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym Spółka podpisała Term Sheet z Sebros Auto Private Limited w Indiach obejmujący podstawowe warunki transakcji. Przedmiotem Term Sheet jest umowa zakupu zakładu zlokalizowanego przy B-5 Midc Mahalunge, Chakan Talegoan Road Pune 410501, Indie – okolice miejscowości Pune oraz wybranych składników aktywów zakładu w Faridabad. Z transakcji wyłączone zostaną zobowiązania – czytamy w komunikacie.

Zakład produkuje przewody do klimatyzacji dla sektora automotive, których odbiorcami są indyjscy producenci samochodów.

Nabycie nastąpi poprzez spółkę celową, zależną od Boryszew S.A. o nazwie Maflow India, która znajduje się w trakcie rejestracji.


Inwestycja stanowi konsekwentną kontynuację polityki przyjętej przez Grupę Boryszew, mającej na celu osiągnięcie statusu istotnego w skali światowej - międzynarodowego koncernu produktów dla sektora automotive typu tier-1.

Nabycie zakładu w Indiach związane jest z umacnianiem pozycji na dynamicznie rosnących perspektywicznych rynkach BRIC, tj. Brazylii, Rosji, Indii i Chin.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.