mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boryszew restrukuryzuje segment automotive

Boryszew restrukuryzuje segment automotive

Grupa Boryszew zakończyła istotny etap restrukturyzacji segmentu automotive, jakim była reorganizacja Grupy Maflow. Kompleksowy plan obejmował wszystkie obszary działalności. Zamknięto zakład w Trezzano we Włoszech, a fabryki w Chinach i Brazylii poddano gruntownej restrukturyzacji. Istotnej modernizacji poddany został flagowy zakład grupy w Tychach.

Boryszew restrukuryzuje segment automotive
- Dokonaliśmy zmian w technologii i zwiększyliśmy wydajność o 50% - mówi Piotr Szeliga, Prezes Zarządu Grupy Boryszew - Ponadto, dotychczasowe działania stanowią fundament do dalszego wzrostu mocy produkcyjnych,kluczowych w kontekście pozyskanych nowych projektów- dodaje.

W obszarze zakupów wprowadzono nowe procedury, rozszerzono bazę dostawców, a w wyniku przeglądu zawartych kontraktów, urynkowiono ceny. Dzięki realizacji planu możliwa była certyfikacja wszystkich zakładów na zgodność z normami ISO oraz uzyskanie walidacji przez głównych kontrahentów. Pozwoliło to na pozyskanie nowych klientów, takich jak Porsche, Daimler czy Tata oraz nowych kontraktów dla dotychczasowych klientów. Efekty wszystkich tych działań odbiją się na stopniowym wzroście rentowności segmentu. Finalizacja procesu restrukturyzacji Grupy Maflow zbiegła się z intensyfikacją działań reorganizacyjnych i rozwojowych w młodszym o kilkanaście miesięcy innym nabytku grupy, Boryszew Automotive Plastics (BAP). Istotnym elementem tego programu jest uruchomienie fabryki Boryszew Plastics Russia w Dzierżyńsku koło Niżnego Nowogrodu, w Rosji.

- Rozpoczęcie produkcji w Rosji stanowi istotny element zacieśniania naszej współpracy z Grupą Volkswagen - komentuje Paweł Surówka, wiceprezes zarządu Grupy Boryszew ds. Segmentu Automotive.- Warto także podkreślić fakt, iż rynek rosyjski kryje w sobie duży potencjał, a nasze pojawienie się tam zwróciło uwagę także innych firm motoryzacyjnych

Głównym odbiorcą fabryki w Dzierżyńsku będzie Grupa Volkswagen posiadająca swoje zakłady produkcyjne w pobliskim Niżnym Nowogrodzie. W lipcu wyprodukowano pierwsze elementy wyposażenia modelu VW Jetta. Przyszłe przychody Boryszew Plastics Russia są szacowane na ok. 20 mln euro rocznie.

W ramach restrukturyzacji BAP wykonane zostały pierwsze działania zmierzające do centralizacji funkcji pozaprodukcyjnych, dotychczas funkcjonujących odrębnie w każdym z zakładów. Powołano w tym celu odrębną spółkę która scentralizuje sprzedaż, finanse, zakupy i inne funkcje administracyjne grupy. Wykorzystanie synergii, redukcja podwójnych funkcji oraz większa efektywność centralnych działań zredukuje stałe koszty, które dotychczas ciążyły na wynikach poszczególnych spółek. Ponadto trwa reorganizacja produkcji między poszczególnymi lokalizacjami, której celem jest lepsze wykorzystanie know-how każdej z nich przy równoczesnym uwzględnieniu kosztów produkcji. Celem jest odciążenie spółek z nierentownej części ich portfela produktowego i skupieniu ich mocy przerobowych na kluczowych kompetencjach. Ważnym krokiem było podjęcie decyzji o zbudowaniu polskiego zakładu grupy BAP w Toruniu na terenie firmy Elana, który powinien stać się w pełni operacyjny do końca r 2014. . Przyniesie to między innymi ściślejszą współpracę z głównym odbiorcą - fabryką Volkswagen Group w Poznaniu. Oszczędności w rozpoczętym drugim etapie restrukturyzacji sięgną 50 milionów złotych do końca 2014 roku.


 

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando