mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Symbolicznym wbiciem łopaty przedstawiciele spółki Robert Bosch GmbH, władz miasta Renningen oraz okręgu Böblingen oficjalnie zainaugurowali budowę nowego ośrodka badawczo-rozwojowego Bosch.

Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe
W ciągu najbliższych dwóch lat na liczącym około 100 hektarów terenie powstanie 14 budynków o całkowitej powierzchni użytkowej równej niemal 110 000 metrów kwadratowych. Koszt budowy kampusu wyniesie około 160 mln euro.

Wiosną 2014 w Renningen powinni rozpocząć pracę pierwsi z około 1 200 pracowników, których firma planuje dodatkowo zatrudnić. Placówka będzie prowadzić badania nad nowymi materiałami, metodami i technologiami. Będzie też projektować nowe systemy i komponenty, a także planować procesy produkcyjne. Dotychczas taką działalnością zajmowały się jednostki organizacyjne w aglomeracji Stuttgartu: Gerlingen-Schillerhöhe, Schwieberdingen i Waiblingen.

– Poprzez umożliwienie bliższej współpracy badaczy i konstruktorów wspieramy kreatywność i przyspieszamy przepływ wiedzy do naszych działów branżowych – powiedział dr Klaus Dieterich, dyrektor generalny ds. badań i rozwoju w firmie Bosch. – Renningen będzie w przyszłości centrum międzynarodowej organizacji naszych placówek badawczych – kontynuował dr Klaus Dieterich.

Od 2014 roku organizacja placówek badawczych będzie składać się z ośmiu ośrodków połączonych w sieć. – Działalność badawczą prowadzimy także w ramach współpracy z ponad 250 uniwersytetami, instytucjami badawczymi oraz zakładami przemysłowymi - poinformował Dieterich.

Jednego dnia roboczego Bosch składa średnio 16 wniosków patentowych. Pod tym względem przedsiębiorstwo znajduje się w światowej czołówce, a w Niemczech zajmuje pierwsze miejsce. W 2012 Bosch przeznaczy około 4,6 miliarda euro na rozwój i badania nowych systemów, komponentów, technologii i metod – o 400 milionów euro więcej niż w roku 2011.Około połowa wydatków na działalność badawczo-rozwojową została w 2011 roku skierowana na prace nad produktami przyjaznymi dla środowiska i zasobów naturalnych.

Pod koniec 2012 roku Bosch planuje zatrudniać ponad 43 000 badaczy i konstruktorów w 86 placówkach na całym świecie, czyli o około 4 500 więcej niż na początku tego roku.

W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 5 spółek: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o., Holger Christiansen sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym to przedsiębiorstwie udział firmy Bosch wynosi 50

Podobne wiadomości:

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym parkowaniem

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym...

Technika 2015-06-10

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.