mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe

Symbolicznym wbiciem łopaty przedstawiciele spółki Robert Bosch GmbH, władz miasta Renningen oraz okręgu Böblingen oficjalnie zainaugurowali budowę nowego ośrodka badawczo-rozwojowego Bosch.

Bosch buduje nowe centrum badawczo-rozwojowe
W ciągu najbliższych dwóch lat na liczącym około 100 hektarów terenie powstanie 14 budynków o całkowitej powierzchni użytkowej równej niemal 110 000 metrów kwadratowych. Koszt budowy kampusu wyniesie około 160 mln euro.

Wiosną 2014 w Renningen powinni rozpocząć pracę pierwsi z około 1 200 pracowników, których firma planuje dodatkowo zatrudnić. Placówka będzie prowadzić badania nad nowymi materiałami, metodami i technologiami. Będzie też projektować nowe systemy i komponenty, a także planować procesy produkcyjne. Dotychczas taką działalnością zajmowały się jednostki organizacyjne w aglomeracji Stuttgartu: Gerlingen-Schillerhöhe, Schwieberdingen i Waiblingen.

– Poprzez umożliwienie bliższej współpracy badaczy i konstruktorów wspieramy kreatywność i przyspieszamy przepływ wiedzy do naszych działów branżowych – powiedział dr Klaus Dieterich, dyrektor generalny ds. badań i rozwoju w firmie Bosch. – Renningen będzie w przyszłości centrum międzynarodowej organizacji naszych placówek badawczych – kontynuował dr Klaus Dieterich.

Od 2014 roku organizacja placówek badawczych będzie składać się z ośmiu ośrodków połączonych w sieć. – Działalność badawczą prowadzimy także w ramach współpracy z ponad 250 uniwersytetami, instytucjami badawczymi oraz zakładami przemysłowymi - poinformował Dieterich.

Jednego dnia roboczego Bosch składa średnio 16 wniosków patentowych. Pod tym względem przedsiębiorstwo znajduje się w światowej czołówce, a w Niemczech zajmuje pierwsze miejsce. W 2012 Bosch przeznaczy około 4,6 miliarda euro na rozwój i badania nowych systemów, komponentów, technologii i metod – o 400 milionów euro więcej niż w roku 2011.Około połowa wydatków na działalność badawczo-rozwojową została w 2011 roku skierowana na prace nad produktami przyjaznymi dla środowiska i zasobów naturalnych.

Pod koniec 2012 roku Bosch planuje zatrudniać ponad 43 000 badaczy i konstruktorów w 86 placówkach na całym świecie, czyli o około 4 500 więcej niż na początku tego roku.

W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 5 spółek: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o., Holger Christiansen sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym to przedsiębiorstwie udział firmy Bosch wynosi 50

Podobne wiadomości:

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym parkowaniem

Mercedes i Bosch pracują nad automatycznym...

Technika 2015-06-10

W pogoni za wydajnością

W pogoni za wydajnością

Ciężarówki i Autobusy 2017-01-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.